top_img
Atbalstītie projekti

SOS bērnu ciemati 

 

Iveta Vējone uzsvērusi, ka viena no viņas prioritātēm būs dalība projektos, kuri sasaistīti ar bērniem un viņu labklājības celšanu. Tādēļ, lai pievērstu sabiedrības uzmanību ģimeniskās aprūpes nozīmei un veicinātu SOS bērnu ciematu attīstību, Iveta Vējone piekritusi kļūt par SOS Bērnu ciematu asociācijas patronesi. 
 
“SOS bērnu ciematos bērni visu dara kā ģimenē – viņus audzina mamma, viņi palīdz gatavot ēst un uzkopt māju,” atzīst Iveta Vējone.

Īslīces SOS bērnu ciemata apmeklējums

2015.gada 15. septembrī Iveta Vējone viesojās Īslīces SOS bērnu ciematā. Vizītes laikā viņa tikās ar SOS bērnu ciematu darbiniekiem un kustības aizsācējiem Latvijā, iepazinās ar tā darbību, kā arī viesojās SOS mammas Tamāras Špores ģimenē. SOS mammas Tamāras aprūpēti ģimenē šobrīd aug pieci 4 līdz 10 gadus veci audžubērni, kuri ir brāļi un māsas no vienas bioloģiskās ģimenes.
 

Lieldienu pasākums Valmierā

Savukārt 2016.gada Lieldienu nedēļas Zaļajā ceturtdienā Iveta Vējone devās ciemos uz Valmieras SOS bērnu ciematu, kur viesojās mammas Indras un viņas piecu audzināmo bērnu ģimenē. Apmeklējuma laikā viņa atzina, ka SOS ciemati ir labs piemērs tam, ka bērni var augt ģimeniskā vidē un savā mājā.
 

Par SOS bērnu ciematiem

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 140 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Īslīces SOS bērnu ciemata 12 ģimenēs šobrīd savas jaunās mājas ir raduši 59 bērni.