top_img
Atbalstītie projekti

 

Atbalstītie projekti

Latvijas valsts simtgade

Valsts prezidents ir Latvijas valsts simtgades svinību patrons. Viņš izveidojis Simtgades padomi, kurā ir iesaistīti visi bijušie Latvijas Valsts prezidenti.
 
 
 
 
2016. gadā Simtgades padome sanāca uz divām sēdēm, kurās uzklausīja kultūras ministres Daces Melbārdes ziņojumu par Latvijas valsts simtgades svētku plānošanā paveikto, kā arī apsprieda svētku organizāciju un galvenās svētku pasākumu ieceres. Simtgades padomes locekļi aicināja veidot un atbalstīt tādus projektus, kuros varētu iesaistīties katrs Latvijas iedzīvotājs, kā arī mudināja ikvienu padomāt par savu dāvanu valstij tās lielajos svētkos.
 
2016. gada 15. decembrī Rīgas pilī risinājās Latvijas valsts simtgades ieskaņas pasākums “Latvijas karoga ceļš”. Iniciatīvas ietvaros līdz pat Latvijas valsts simtajai dzimšanas dienai visu pasauli apceļos un dažādās tās vietās mītošos Latvijas cilvēkus apciemos Latvijas valsts karogs un īpaša vēstījumu grāmata, kurā ikviens būs aicināts ierakstīt savu vēlējumu Latvijai. Pirmais ieraksts vēstījumu grāmatā tapa Rīgas pilī, to veica Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņam sekoja Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas "Svētku rota" locekļi.
 
2017. gada 5.aprīlī Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā pasākumā Rīgas pilī tikās ar Latvijas valsts simtgades norišu veidotājiem - vairāk nekā 300 simtgades svētku organizatoriem no visas Latvijas. Pasākumā tika prezentēti jau paveiktie priekšdarbi un lielākie 2017. gadā gaidāmie simtgades notikumi. 
 
2017. gada 26. aprīlī Valsts prezidents piedalījās Latvijas simtgades loterijas projekta atklāšanas pasākumā, kuru par godu Latvijas valsts simtgadei īsteno Finanšu ministrija un VAS “Latvijas Loto”.  
 
Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 27. gadadienai un Latvijas Valsts simtgades pasākumu atklāšanai, Valsts prezidents piedalījās vairākos pasākumos. Atklājot Latvijas Valsts simtgades svinības, 2017. gada 4. maijā Valsts prezidents Nīcā iestādīja pirmo ozolu akcijas “Apskauj Latviju” ietvaros. Akcijas “Apskauj Latviju” gaitā valsts simtgades ozoli tiks stādīti 45 Latvijas pierobežas pašvaldību teritorijā. Valsts prezidents ozolus iestādīja arī Liepājā, Rēzeknes novada Bekšos, kā arī Daugavpilī. 
 
Savukārt 2017. gada 5. maijā Valsts prezidents piedalījās pieminekļa Latgales kongresam 100 un laukuma par godu Latgales kongresu simtgadei atklāšanā, kā arī teica uzrunu Latgales Simtgades kongresā Rēzeknē, bet 6. maijā piedalījās konferencē “Ceļā uz Latvijas Valsti: Latgales simtgades kongress: Tautu forums Daugavpilī" un pasākumā “Baltā galdauta svētkos” Daugavpilī. 
 

Jaunsardze

Valsts prezidents, uzsākot pildīt amata pienākumus, par savām prioritātēm izvirzījis Latvijas iedzīvotāju nacionālās vienotības, pašapziņas, patriotisma un lepnuma par savu valsti stiprināšanu. 
 
 
Tādēļ, lai veicinātu jaunsardzes kustības attīstību, izceltu tās nozīmīgo lomu nākamo Latvijas aizstāvju veidošanā un veicinātu lielāku sabiedrības atbalstu, Valsts prezidents piekritis aizsardzības ministra Raimonda Bergmaņa aicinājumam uzņemties jaunsardzes kustības patrona pienākumus.
 
Viens no pirmajiem Valsts prezidenta pasākumiem jaunsardzes kustības patrona godā bija piedalīšanās jaunsargu svinīgā solījuma došanas ceremonijā 2015.gada Lāčplēša dienā.

Iespējamā misija

Paužot pārliecību, ka izglītība ir pamats, uz kura jāceļ stipra Latvija, Valsts prezidents Raimonds Vējonis kļuvis par izglītības programmas Iespējamā misija patronu. 
 
 
2015.gada 2.novembrī notika svinīgs pasākums Melngalvju namā, kura laikā Valsts prezidents iepazinās ar jaunajiem skolotājiem un Iespējamās misijas dibinātājiem, kā arī programmas atbalstītājiem un pateicās klātesošajiem par ieguldījumu Latvijas izglītības kvalitātes veicināšanā un attīstībā. 
 
”Lai izglītībā varētu notikt pārmaiņas, ir vajadzīgi līderi, kam ir vīzija, iniciatīva, atbilstoša augstākā izglītība un, galvenais, vēlme strādāt ar bērniem un jauniešiem. Izglītības programma „Iespējamā misija” ar katru jaunu iesaukumu veicina mūsu izglītības sistēmas dinamisku attīstību, jo dažādās Latvijas skolās ienāk jauni, radoši un enerģiski skolotāji, ” savā uzrunā uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Latvijas Nacionālā opera un balets

2015.gada nogalē Valsts prezidents un Iveta Vējones kundze kļuva par Latvijas Nacionālās operas un baleta patroniem.
 
 
 
„Latvijas Nacionālā opera un balets ir Rīgas un visas Latvijas pērle augstās mākslinieciskās kvalitātes dēļ. Vēlos pateikt paldies visiem, kas ik dienu strādā, lai tiktu radītas un īstenotas idejas, padarot šo namu par operas un baleta templi. Latvijas Nacionālā opera un balets spēj piedāvāt skatītājiem gan zelta klasiku, gan inovatīvus un modernus iestudējumus, uzvedumus visām paaudzēm. Varam lepoties, ka latviešu operas un baleta mākslinieki uzstājas uz labākajām skatuvēm visā pasaulē. Atsaucoties uzaicinājumam, mēs ar kundzi esam piekrituši kļūt par Latvijas Nacionālās operas un baleta patroniem. Sniegsim atbalstu, lai Latvijas Nacionālā opera un balets attīstītos un tās vārds izskanētu plaši pasaulē. Lai dzirdot vārdus „Rīga” un „Latvija”, ikvienam nāktu prātā mūsu Baltais nams un tā augstais mākslinieciskais līmenis,” atzina Raimonds Vējonis. 
 
„Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izvēle kļūt par  operas patronu un viņa kundzes Ivetas Vējones izvēle kļūt par baleta patronesi piešķir īpašu nozīmīgumu Latvijas Nacionālās operas un baleta statusam. Uzskatām to par lielu pagodinājumu un atbalstu nozīmīgākajai Latvijas kultūras institūcijai,” norādīja Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš.

Lielā talka

„Talkošana būtiski ietekmē to, kā redzam un izjūtam savu dzīvesvietu. Cilvēks, kas pats ir tīrījis vai sakopis kādu vietu, to centīsies arī turpmāk saglabāt pievilcīgu. Tieši tādēļ talka, to papildinot ar atbildīgāku attieksmi pret Latvijas vidi, ir arī nākotnē veicināma tradīcija,” 2015.gada 10.novembrī tiekoties ar “Lielās Talkas” organizatoriem un atbalstītājiem, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš norādīja, ka “Lielās Talkas” ideju atbalsta kopš pirmajām tās dienām, tādēļ viņam ir īpašs gandarījums kļūt par šī projekta patronu. 

Būvindustrijas Lielā Balva

Lai izteiktu atzinību būvindustrijas nozares profesionāļu un jauno būvnieku veikumam, Valsts prezidents uzņēmies konkursa “Būvindustrija Lielā Balva” patrona pienākumus un nozares goda ļaudīm pasniedzis industrijas augstākos apbalvojumus. 
 
2015.gadā Raimonds Vējonis pasniedza balvu par mūža ieguldījumu sešiem būvindustrijas inženieriem, kuru darba stāžs pārsniedz 40 un pat 50 gadus, bet kuri joprojām ir aktīvi nozarē.
 
 
“Būvindustrijas nozare ir viena no vadošajām nozarēm valsts tautsaimniecībā. Mūsdienās, strauji attīstoties dažādām tehnoloģijām būvindustrijas jomā, jebkura būvniecības nozares projekta veiksmīgā īstenošanā izšķirošā loma ir ar būvniecību saistītu profesiju speciālistiem - viņu spējai plānot, projektēt, rēķināt, radīt, veidot,” uzsvēris Valsts prezidents.

Vides kvalitātes zīme "Zaļais sertifikāts"

Apliecinot atbalstu videi draudzīgai un ilgtspējīgai saimniekošanai Latvijas laukos, Valsts prezidents Raimonds Vējonis kļuvis par vides kvalitātes zīmes lauku tūrisma saimniecībām "Zaļais sertifikāts" patronu. Šo zīmi saņem tās saimniecības, kurās ievēro „zaļas” saimniekošanas principus, saudzējot resursus, veidojot videi un vietējai kopienai draudzīgu tūrisma piedāvājumu. 
 
 
2015.gada 30.oktobrī gada noslēguma konferencē „Lauku tūrisma spēks: uzņēmēju, pašvaldību un vietējās kopienas sadarbība” pasniedza „Zaļo sertifikātu” 14 lauku tūrisma saimniecībām.

Klimata pārmaiņas Latvijā

Paužot atbalstu videi draudzīgam dzīvesveidam, Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzņēmies biedrības “homo ecos:”  projekta „Klimata pārmaiņas Latvijā – izaicinājums un iespējas?” patronāžu. Projekts apvieno domubiedrus, kuriem ir svarīga līdzsvarota, cilvēku un planētas vajadzībām atbilstoša attīstība.
 
„Mums katram ir pienākums rūpēties par vidi, kurā dzīvojam. Uzskatu, ka dalība šajā projektā ikvienam no mums ir lieliska iespēja parādīt, ka mums rūp klimata pārmaiņas un esam gatavi rīkoties, lai tās novērstu. Esmu iestājies par videi draudzīgu dzīvesveidu un saimniekošanu, tāpēc aicinu ikvienu sargāt dabas resursus, taupīt elektrību un šķirot atkritumus," saka Valsts prezidents.

Dabas koncertzāle

Raimonds Vējonis “Dabas koncertzāles” 10 gadu jubilejā 2015.gada nogalē kļuva par šī izglītojošā multimediju projekta patronu.
 
 
“Dabas koncertzāle ir unikāla iespēja parādīt mūsu dabas skaistumu un to, kas mums ir līdzās ikdienā. Tā ļauj mums iepazīt to, kas varbūt ir nemanāms, bet ļoti nozīmīgs dabā. Šajā ir zināma paralēle ar mūsu dzīvi, jo visbiežāk mēs pamanām tos, kas sasnieguši augstus rezultātus, bet ne vienmēr izceļam un pietiekami novērtējam daudzu līdzcilvēku ne mazāk nozīmīgos sasniegumus," teica Valsts prezidents.

Balva Cilvēka izaugsmei

Raimonds Vējonis kļuvis par šīs balvas patronu, paužot atbalstu tā idejai - vairot cilvēka izaugsmes nozīmi un rosināt sociālās atbildības iniciatīvas, atspoguļojot labās prakses piemērus. Balvai ir četras kategorijas, kas akcentē ilgtermiņa ieguldījumu sociālās atbildības, izglītības, veselības un bērnu labklājības jomā.
 
"Balvu konkurss “Balva Cilvēka izaugsmei” aptver daudzas Latvijas ilgtermiņa attīstībai nozīmīgas jomas, savukārt katra nominācija izceļ kāda cilvēka, uzņēmuma vai organizācijas nozīmīgo darbu sabiedrības labā. Esmu gandarīts par katra ieguldījumu un par to, cik lieliski, gudri un uzņēmīgi cilvēki dzīvo Latvijā!" atzinis Valsts prezidents.

Skaistākā lauku saimniecība

2015.gada 29.oktobrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis un viņa kundze Iveta Vējone piedalījās žurnāla “Ievas Māja” konkursa "Skaistākā lauku saimniecība" svinīgajā apbalvošanas ceremonijā, kurā tika sadalīti 2015.gada skaistāko saimniecību tituli Latvijā. Par skaistāko saimniecību šogad atzīta Saldus novada Zvārdes pagasta saimniecība "Vārpas" un tās saimnieki – Valdis un Ļuba Markevici.

Eksporta un inovācijas balva

Paužot atbalstu Latvijas eksporta un inovāciju veicināšanai, Valsts prezidents Raimonds Vējonis kļuvis par „Eksporta un inovācijas balvas” patronu. 2015.gada balvas pasniegšanas ceremonijā viņš pasniedza Eksporta čempiona balvu Rīgas Stradiņa universitātei.
 
 

Citas nozīmīgākās sabiedriskās aktivitātes

Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā 

Valsts prezidenta balvas izcīņa vieglatlētikā ir ikgadējas starptautiska mēroga sacensības, kurā savā starpā par Prezidenta kausu cīnās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas izlases. Sacensību mērķis ir pulcēt labākos izlašu vieglatlētus.
 
 
Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2015.gada 31.jūlijā apmeklēja sacensību atklāšanas ceremoniju un, uzrunājot sacensību dalībniekus, uzsvēra, ka šīs sacensības sportistiem ir nozīmīgs atskaites punkts – iespēja pierādīt savas spējas un parādīt daudzu sūru un grūtu treniņu rezultātu. 
 
Savukārt 2015.gada 15.septembrī Melngalvju namā notika Valsts Prezidenta balvas vieglatlētikā apbalvošanas ceremonija, kurā Raimonds Vējonis labākajiem sportistiem pasniedza izcīnītos kausus. 

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Novērtējot Dziesmu un deju svētku kā Latvijas kultūras mantojuma nozīmīgumu, Valsts prezidents un viņa dzīvesbiedre Iveta Vējones kundze pauduši atbalstu un piedalījušies XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībnieku gājienā, kā arī apmeklējuši noslēguma koncertu Mežaparkā.  
 
 
„Šī nedēļa apliecina, cik mēs esam bagāti savā mantojumā. Latviešu koru balsis un kolektīvu deju soļi ir unikāli visā pasaule! Mūs apbrīno! No mums mācās! Kad latvieši spēj vienoties kopīgā dziesmā un dejā, rodas neatkārtojama enerģija un kopības sajūta!” svētku noslēguma koncertā teica Raimonds Vējonis.