top_img
Jaunumi
Valsts prezidents izceļ “Lielās Talkas” nozīmi valstiskās piederības sajūtas
stiprināšanā
photo
10.11.2015

„Talkošana būtiski ietekmē to, kā redzam un izjūtam savu dzīvesvietu. Cilvēks, kas pats ir tīrījis vai sakopis kādu vietu, to centīsies arī turpmāk saglabāt pievilcīgu. Tieši tādēļ talka, to papildinot ar atbildīgāku attieksmi pret Latvijas vidi, ir arī nākotnē veicināma tradīcija,” otrdien, 10.novembrī, tiekoties ar “Lielās Talkas” organizatoriem un atbalstītājiem, uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

 
Valsts prezidents norādīja, ka “Lielās Talkas” ideju atbalsta kopš pirmajām tās dienām, tādēļ viņam ir īpašs gandarījums kļūt par šī projekta patronu. Sarunas laikā “Lielās Talkas” projekta vadītāja Vita Jaunzeme uzsvēra, ka nākamā gada 23.aprīlī ieplānotā talkas reize iesāks trīs gadu ciklu, kas iecerēts kā daļa no Latvijas simtgades pasākumu kopuma. Viņa norādīja, ka tas būs viens no lielākajiem svētku pasākumiem ar nozīmīgu praktisku pienesumu. Tāpat V.Jaunzeme sacīja, ka talkošanas mērķis – veidot Latviju kā vienu no tīrākajām un zaļākajām vietām pasaulē – ir ambiciozs, bet tieši šādi mērķi virza Latviju uz lieliem panākumiem. 
 
Raimonds Vējonis norādīja, ka līdz Latvijas 100. gadadienai būs paveikta lielākā daļa no pamatdarba – būs sakopts tas, kas uzkrājies vēsturiski, bet būtiskam elementam ir jābūt izglītošanai. „Cilvēku kopā būšana, ko veicina šie pasākumi, ir jāstiprina. Tradīcija, to sasaistot ar dzīvesvides sakārtošanu, ir kopjama un turpināma,” uzsvēra Valsts prezidents.
 
10.11.2015