top_img
Jaunākie piešķirtie apbalvojumi

Valsts apbalvojumu pasniegšana notiks 2016.gada 4.maijā svinīgā ceremonijā Melngalvju namā.

 

Ordeņu kapituls 2016.gada 7.aprīlī nolēma par nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt:

 

Triju Zvaigžņu ordeņa II šķiru:

 

diriģentam Andrim Nelsonam,

 

komponistam un pianistam Raimondam Paulam;

 

 

Triju Zvaigžņu ordeņa III šķiru:

 

operdziedātājam Aleksandram Antoņenko,

 

operdziedātājai Kristīnei Opolais,

 

pianistam, Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas klavierspēles pasniedzējam, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Klavieru katedras profesoram, Dr.art.Sergejam Osokinam,

 

Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektorei, profesorei, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklei, Dr.oec.Irinai Pilverei;

 

 

Triju Zvaigžņu ordeņa IV šķiru:

 

ilggadējam kultūras un sabiedriskajam darbiniekam, tulkotājam un mecenātam, ķīmijas zinātņu doktoram (PhD) Pēterim Paulim Bolšaitim,

 

Latvijas Nacionālās operas un baleta ilggadējai baleta māksliniecei Margaritai Demjanokai,

 

kultūras darbiniecei, muzeju speciālistei, Raiņa un Aspazijas muzeja „Raiņa un Aspazijas māja Rīgā, Baznīcas ielā 30” izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītājai Gaidai Jablovskai,

 

fotoreportierim, žurnāla „Jurista Vārds” ārštata fotokorespondentam Borisam Koļesņikovam,

 

Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas projektu koordinatorei, tradicionālās kultūras biedrības „Aprika” vadītājai, nemateriālā kultūras mantojuma ekspertei, pedagoģei Mārai Mellēnai,

 

Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mežragu grupas koncertmeistaram Vilnim Siliņam,

 

ilggadējai Alsungas novada kultūras darbiniecei, Alsungas etnogrāfiskā ansambļa „Suitu sievas” dalībniecei Marijai Steimanei;

 

 

Triju Zvaigžņu ordeņa V šķiru:

 

ilggadējai tautas deju ansambļu vadītājai, pedagoģei un horeogrāfei, Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku goda virsvadītājai Ievai Adāvičai,

 

Siguldas Mākslas skolas „Baltais Flīģelis” mūzikas pedagogam un pūtēju orķestru diriģentam Andrim Muižniekam,

 

ilggadējai biedrības „Daugavas Vanagi Latvijā” sabiedriskajai darbiniecei un Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Patoloģijas katedras docentei, Dr.med. Vijai Tipainei,

 

ilggadējai biedrības „Daugavas Vanagi Latvijā” sabiedriskajai darbiniecei, ārstei Čakstei Tīpainei.

 

 

 

Ordeņu kapituls 2016.gada 7.aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt:

 

Viestura ordeņa IV šķiru:

 

Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības Medicīnas nodrošinājuma centra komandierei, majorei Ērikai Dilānei,

 

Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Kājnieku brigādes Kaujas atbalsta bataljona komandierim, pulkvežleitnantam Ģirtam Savinam.

 

 

Ordeņu kapituls 2016.gada 7.aprīlī nolēma par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā piešķirt:

 

Atzinības krusta III šķiru:

 

Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes datorzinātņu bakalaura studiju programmas direktoram, vadošajam pētniekam, profesoram, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklim, Dr.sc.comp. Guntim Arnicānam,

 

ilggadējam mežsaimniekam, Valsts meža dienesta ģenerāldirektoram Andim Krēsliņam,

 

SIA „Augstceltne” valdes priekšsēdētājam, uzņēmējam un mecenātam Jurim Kursītim,

 

Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes dekānam, profesoram, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklim, Dr.geogr. Oļģertam Nikodemum,

 

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniecei Mairai Rozei,

 

Lauku atbalsta dienesta direktorei Annai Vītolai-Helvigai;

 

 

Atzinības krusta IV šķiru:

 

ilggadējam SIA „KULK” konsultantam Gunāram Bubulim,

 

teātra un kino aktierim Paulam Butkēvičam,

 

kultūras darbiniecei, ilggadējai bērnu tautas deju pedagoģei un horeogrāfei, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Goda virsvadītājai Indrai Filipsonei,

 

ilggadējam motosporta sacensību organizatoram Salvim Freimanim,

 

Pāvula Jurjāna Mūzikas skolas trompetes spēles pedagogam, pūtēju orķestru diriģentam, komponistam un aranžētājam Aivaram Krūmiņam,

 

ilggadējam inženierkomunikāciju būvniecības inženierim, SIA „Norma-S” valdes loceklim Andrejam Lozem,

 

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas ārstei ekspertei, bērnu ārstei Annai Inesei Mežulei,

 

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes emeritētajam profesoram, dzīvnieku ēdināšanas speciālistam, Dr.agr. Uldim Osītim,

 

Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas „Knīpas un Knauķi” mākslinieciskajai vadītājai, mūzikas pedagoģei Edītei Putniņai,

 

ilggadējai Rīgas pilsētas Pārdaugavas dzimtsarakstu nodaļas vadītājai Danutai Šavdinei,

 

ilggadējam Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes pasniedzējam, valsts emeritētajam zinātniekam, Dr.sc.ing. Kārlim Timmermanim,

 

Krāslavas novada domes priekšsēdētājam Gunāram Upeniekam,

 

ilggadējai Ogres novada dzimtsarakstu nodaļas vadītājai Lidijai Vītolai,

 

Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas smaiļošanas un kanoe airēšanas trenerim Genādijam Zujevam;

 

 

Piešķirt Atzinības krusta V šķiru:

 

ilggadējai Latvijas Nacionālā teātra biļešu kasierei Vijai Grīnbergai,

 

biedrības „4.maija Deklarācijas klubs” izpilddirektorei, Zemkopības ministrijas Veterinārā un pārtikas departamenta juriskonsultei Lindai Gureckai,

 

ilggadējai Skrīveru novada kultūras darbiniecei Lidijai Ieriķei,

 

ilggadējam novadpētniekam, publicistam, Latvijas Zinātņu akadēmijas Sēlijas asociācijas Goda biedram Uldim Lasmanim,

 

Elektronikas un datorzinātņu institūta vadošajam pētniekam, Dr.habil.math. Aivaram Lorencam,

 

Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolas muzeja pedagoģei un sabiedriskajai darbiniecei Aijai Ozoliņai,

 

veterānu sporta pārstāvei, daudzkārtējai Eiropas un pasaules veterānu čempionei vieglatlētikā Austrai Reinbergai,

 

ilggadējai sabiedriskajai darbiniecei, Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonda valdes priekšsēdētājai Mirdzai Stirnai,

 

ilggadējam Mazsalacas vidusskolas fizikas un rasēšanas skolotājam, bijušajam Latvijas ūdens motosportistam Jānim Valentinovičam,

 

ilggadējam peldēšanas trenerim, Latvijas Peldēšanas federācijas Goda prezidentam

Uldim Zemzaram;

 

 

Ordeņu kapituls nolēma apbalvot ar Atzinības krusta pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi:

 

ilggadējo Cesvaines novada pašvaldības un sabiedrisko darbinieku Gunāru Agrīnu Kornetu.