top_img
Valdis Zatlers

Valdis Zatlers

Sabiedriskās aktivitātes

Atbalstītie projekti

Valsts prezidenta lekciju cikls Latvijas Universitātē 

 
Pēc Valsts prezidenta ierosmes Latvijas Universitātes 90. jubilejas gadā tika iedibināts lekciju cikls „Pasaules līderu lasījumi”. Valsts prezidenta lekciju cikla mērķis ir dot iespēju Latvijas akadēmiskajiem, inteliģences un mediju pārstāvjiem noklausīties dažādu nozaru, pasaulē ievērojamu personību lekcijas, kas var piedāvāt plašāku skatījumu par globāliem ekonomiskiem, politiskiem un sociāliem jautājumiem un rosinātu domāt par turpmāko procesu virzību.
 

Ideja par lekciju ciklu Valsts prezidentam radās, tiekoties ar globālajiem līderiem – pasaules politisko, ekonomisko un sociālo procesu virzītājiem un domas veidotājiem. Pēc Valda Zatlera uzaicinājuma lekcijas ir lasījušas tādas personības kā Pasaules ekonomikas foruma Davosā (Šveicē), dibinātājs un izpilddirektors profesors Klauss Švābs (Klaus Schwab), filantrops un uzņēmējs, ASV prezidenta Finanšu izglītības konsultatīvās padomes priekšsēdētāja vietnieks Džons Braiants (John Hope Bryant), konsultants, rakstnieks un radošais uzņēmējs Džons Ņūbigins (John Newbigin), BBC, Lielbritānijas valsts televīzijas, vadošais ziņu diktors Niks Gouvings (Nik Gowing) un Kopenhāgenas Universitātes prorektore, profesore un zaļās ekonomikas eksperte Ketrīna Ričardsone (Katherine Richardson).

 

2011.gada 26.aprīlī LU Lielajā aulā Valsts prezidenta lekciju cikla ietvaros notika Valsts prezidenta Valda Zatlera lekcija „Stratēģiska un gudra valsts. Redzējums Latvijas nākotnei”. Ar lekciju V. Zatlers aizsāka jaunu tradīciju, kad prezidents sava termiņa beigās uzstājas ar iepriekšējā perioda analīzi un uzstādījumiem nākamajiem četriem gadiem. Lekcijā prezidents runāja par četrām, viņaprāt, svarīgām tēmām. Galvenie runas bloki bija politiskās sistēmas attīstība - kas ir panākts un kādiem būtu jābūt nākamajiem soļiem, demogrāfija, ekonomikas atveseļošanās un ārpolitika.

 

Saistītas ziņas:

Valsts prezidenta runa LU „Gudra un stratēģiska valsts. Latvijas nākotnes redzējums” (26.04.2011.)

FOTO: Valsts prezidenta lekciju cikla ietvaros lekciju lasa Dānijas profesore Ketrīna Ričardsone (15.02.2011.)

Dānijas eksperte lasīs lekciju LU un piedalīsies videodiskusijā par zaļo izaugsmi un ilgtspējīgu patēriņu (14.02.2011.)

Valsts prezidenta lekciju cikla „Pasaules līderu lasījumi” ietvaros ievērojamās zaļās ekonomikas ekspertes Ketrīnas Ričardsones lekcija (08.02.2011.)

Valsts prezidenta lekciju cikla „Pasaules līderu lasījumi” ietvaros BBC zvaigzne Niks Gouvings (10.11.2010.)

FOTO: Džona Ņūbigina lekcija „Radošā ekonomika un radošā pārvalde”

Valsts prezidenta lekciju cikla ietvaros uzstāsies konsultants, rakstnieks un radošais uzņēmējs Džons Ņūbigins

 

Par ASV filantropa un uzņēmēja Džona Braienta lekciju

Par Pasaules ekonomikas foruma Davosā dibinātāja profesora Klausa Švāba lekciju