Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas valsts simtgade

Valsts prezidents ir Latvijas valsts simtgades svinību patrons. Viņš izveidojis Simtgades padomi, kurā ir iesaistīti visi bijušie Latvijas Valsts prezidenti.

2016. gadā Simtgades padome sanāca uz divām sēdēm, kurās uzklausīja kultūras ministres Daces Melbārdes ziņojumu par Latvijas valsts simtgades svētku plānošanā paveikto, kā arī apsprieda svētku organizāciju un galvenās svētku pasākumu ieceres. Simtgades padomes locekļi aicināja veidot un atbalstīt tādus projektus, kuros varētu iesaistīties katrs Latvijas iedzīvotājs, kā arī mudināja ikvienu padomāt par savu dāvanu valstij tās lielajos svētkos.

2016. gada 15. decembrī Rīgas pilī risinājās Latvijas valsts simtgades ieskaņas pasākums “Latvijas karoga ceļš”. Iniciatīvas ietvaros līdz pat Latvijas valsts simtajai dzimšanas dienai visu pasauli apceļos un dažādās tās vietās mītošos Latvijas cilvēkus apciemos Latvijas valsts karogs un īpaša vēstījumu grāmata, kurā ikviens būs aicināts ierakstīt savu vēlējumu Latvijai. Pirmais ieraksts vēstījumu grāmatā tapa Rīgas pilī, to veica Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņam sekoja Latvijas valsts simtgades Jauniešu rīcības komitejas "Svētku rota" locekļi.

2017. gada 5.aprīlī Valsts prezidents Raimonds Vējonis svinīgā pasākumā Rīgas pilī tikās ar Latvijas valsts simtgades norišu veidotājiem - vairāk nekā 300 simtgades svētku organizatoriem no visas Latvijas. Pasākumā tika prezentēti jau paveiktie priekšdarbi un lielākie 2017. gadā gaidāmie simtgades notikumi. 

2017. gada 26. aprīlī Valsts prezidents piedalījās Latvijas simtgades loterijas projekta atklāšanas pasākumā, kuru par godu Latvijas valsts simtgadei īsteno Finanšu ministrija un VAS “Latvijas Loto”.  

Par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 27. gadadienai un Latvijas Valsts simtgades pasākumu atklāšanai, Valsts prezidents piedalījās vairākos pasākumos. Atklājot Latvijas Valsts simtgades svinības, 2017. gada 4. maijā Valsts prezidents Nīcā iestādīja pirmo ozolu akcijas “Apskauj Latviju” ietvaros. Akcijas “Apskauj Latviju” gaitā valsts simtgades ozoli tiks stādīti 45 Latvijas pierobežas pašvaldību teritorijā. Valsts prezidents ozolus iestādīja arī Liepājā, Rēzeknes novada Bekšos, kā arī Daugavpilī. 

Savukārt 2017. gada 5. maijā Valsts prezidents piedalījās pieminekļa Latgales kongresam 100 un laukuma par godu Latgales kongresu simtgadei atklāšanā, kā arī teica uzrunu Latgales Simtgades kongresā Rēzeknē, bet 6. maijā piedalījās konferencē “Ceļā uz Latvijas Valsti: Latgales simtgades kongress: Tautu forums Daugavpilī" un pasākumā “Baltā galdauta svētkos” Daugavpilī.