Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Latvijas, Polijas, Igaunijas, Ukrainas un Lietuvas prezidenti Varšavā paraksta kopīgu deklarāciju


alternative text
Par godu Eiropas pirmās konstitūcijas 230. gadadienai Varšavā Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid), Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda), Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis (Volodymyr Zelenskyy) un Polijas prezidents Andžejs Duda (Andrzej Sebastian Duda) svinīgā ceremonijā Polijas Karaliskajā pilī parakstīja kopīgu deklarāciju.

Kopējā Polijas, Igaunijas, Ukrainas, Latvijas un Lietuvas prezidentu deklarācija pēc 3. maija konstitūcijas 230. gadadienas atzīmēšanas Varšavā

Mēs, Polijas, Igaunijas, Ukrainas, Latvijas un Lietuvas prezidenti, šodien tikāmies Varšavā, lai kopīgi atzīmētu 3. maija konstitūcijas pieņemšanas 230. gadadienu. Šis nozīmīgais tiesību akts, kas tika pieņemts 1791. gadā, ielika pamatus Polijas–Lietuvas ūnijas tiesību sistēmai, kā arī iegāja vēsturē kā pirmais mūsdienīgas valsts darbību reglamentējošais pamatlikums mūsu kontinentā un otrais šāda veida dokuments pasaulē.

Mūsu pagātnes pieredze, lepnums par pašreizējā sadarbībā sasniegto visā reģionā un skaidra izpratne par nākotnē risināmiem uzdevumiem ļauj mums ar optimismu raudzīties nākotnē. Mēs ar pilnu pārliecību paziņojam: lai mūsu kopīgais, Eiropas kultūrā sakņotais, mantojums un dzīves telpa turpinātu plaukt, līdzīgi kā mūsu pašu valstīs, arī pārējā Eiropā pamatvērtībām un principiem ir jākļūst par visu lietu mēru. Runa, protams, ir par brīvību, suverenitāti, teritorijas nedalāmību, demokrātiskumu, tiesiskumu, līdztiesību un solidaritāti. Durvīm uz Eiropu ir jāpaliek atvērtām tām valstīm, kas atbalsta minētās vērtības un ir gatavas iekļauties vienojošajā Eiropas saimē.

Mēs ar izpratni un atbalstu attiecamies pret mūsu reģiona iedzīvotājiem, kuriem ir kopīgas vēsturiskas saknes ar mums un kuri vēlas, lai – līdzīgi kā mūsu valstīs – viņiem arī būtu iespēja baudīt brīvības un demokrātijas augļus visa veida viedokļu izpausmēm, kā arī drosmīgiem mēģinājumiem panākt, ka viņu tiesības tiek ievērotas. Esam pārliecināti, ka tautu solidaritāte, it īpaši ņemot vērā kopīgos draudus, ar ko mēs šobrīd sastopamies, ir viens no miera, stabilitātes, augšupejas, pārticības un izturības garantiem. Savu valstu vārdā mēs apņemamies arī nākotnē savā sadarbībā un viedokļu apmaiņā vadīties pēc augstākminētajiem principiem.

 

03.05.2021. Valsts prezidents Egils Levits darba vizītē apmeklē Polijas Republiku

Kategorijas:


Citas ziņas