Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents: neatdosim mūsu zinātnieku idejas bez maksas


alternative text
Valsts prezidents Raimonds Vējonis 14. martā tikās ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoru Leonīdu Ribicki un attīstības prorektoru Artūru Zepu, lai apspriestu augstākās izglītības aktualitātes inženierzinātņu jomā.

Nozīmīgs sarunas temats bija universitātes zinātniskās darbības rezultātu komercializēšana. Valsts prezidents uzsvēra, ka nepieciešams koncentrēt resursus mūsu zinātnieku pētījumiem, kam ir patentēšanas potenciāls, tādējādi radot atdevi Latvijas tautsaimniecībai. Tehnoloģiju patentēšana nodrošina to, ka neatdodam mūsu zinātnieku idejas bez maksas un aizstāvam valsts saimnieciskās intereses. Valsts prezidents ar RTU rektoru un prorektoru diskutēja arī par to, kā valsts varētu palīdzēt motivēt uzņēmējus investēt zinātnē.

RTU vadības pārstāvji sarunā norādīja uz augstskolu lomu vispārējās vidējās izglītības kvalitātes celšanā un bija vienisprātis ar Valsts prezidentu par to, ka vidusskolēnu zināšanu līmenis dabaszinātņu jomā ir jāuzlabo. Tāpat tikšanās laikā RTU rektors un prorektors iepazīstināja Valsts prezidentu ar universitātes starptautiskās sadarbības rezultātiem un diskutēja par to, kā motivēt jaunos zinātniekus un speciālistus pēc absolvēšanas veidot karjeru Latvijā. 

 

Saistītais saturs:


Citas ziņas