Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents Pekinā tiekas ar Ķīnas premjerministru


alternative text
2018. gada 19. septembrī Valsts prezidents Raimonds Vējonis tikās ar Ķīnas premjerministru Li Kecjanu.

“Ķīna ir svarīgs Latvijas sadarbības partneris. Latvija augstu novērtē valstu divpusējo dialogu, kā arī kopīgo ES-Ķīnas dialogu Stratēģiskās partnerības ietvaros. Savukārt Ķīnas iniciatīva “16+1” formātā  ir efektīvs instruments, kas papildina līdzšinējās sadarbības formas,” atzīmēja Raimonds Vējonis tikšanās laikā ar Ķīnas premjerministru Li Kecjanu.

“Latvijai piemīt visi nepieciešamie priekšnosacījumi, lai kļūtu par galveno Ķīnas kravu loģistikas centru Baltijas reģionā. Attīstot sadarbību ar “Lielā akmens” industriālo un loģistikas parku Minskā, aicināju Ķīnu izvēlēties Rīgu kā tiešu izejas punktu uz Baltijas jūru “Joslas un ceļa” iniciatīvas kontekstā," sarunā uzsvēra Valsts prezidents.

Latvija ir ieinteresēta jaunu Ķīnas investīciju piesaistē. “Jau šodien mēs varam piedāvāt plašas investīciju iespējas ne tikai tradicionālajā transporta un loģistikas nozarē, bet arī jaunajās industrijās, piemēram, dzīvības zinātnēs un zaļajās tehnoloģijās,” atzīmēja Raimonds Vējonis. Puses izteica gandarījumu par jau uzsākto Pekinas Genomikas Institūta kopprojektu dzīvības zinātņu jomā.

Tikšanās laikā amatpersonas apsprieda iespējas uzsākt tiešo aviosatiksmi starp Latviju un Ķīnu, kā arī regulāras konteinervilcienu satiksmes izveidošanu. Latvija ir ieinteresēta lauksaimniecības produktu, īpaši putnu gaļas, sertifikācijā.

“Esam gandarīti, ka Latvijas uzņēmēji varēs atjaunot medus eksportu uz Ķīnu. Tāpat atzinīgi vērtējams arī vizītes laikā parakstītais starpvaldību līgums par sadarbību zinātnes un tehnoloģiju jomā, kā arī memorands par sadarbību sporta jomā. Šīs vienošanās kalpos par labu pamatu, lai attīstītu ciešāku sadarbību abpusēji interesējošās jomās,” sacīja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no 2018. gada 15. septembra līdz 20. septembrim uzturas darba vizītē Ķīnas Tautas Republikā, kuras laikā tikās ar Ķīnas prezidentu Sji Dziņpiņu un piedalījās Pasaules Ekonomikas foruma reģionālajā sanāksmē.

Saistītais saturs:


Kategorijas:


Citas ziņas