Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents reģionālo augstskolu izaugsmi saskata studiju specializācijā un izcilībā


alternative text
Valsts prezidents Raimonds Vējonis 13. martā, tiekoties ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektori Irinu Pilveri un Vidzemes Augstskolas (ViA) rektoru Gati Krūmiņu, uzsvēra reģionālo augstskolu nozīmi reģionu attīstībā un aicināja studējošajiem piedāvāt specializētu, konkurētspējīgu un darba tirgus vajadzībām atbilstošu augstāko izglītību.

Sarunā ar LLU rektori Valsts prezidents atzinīgi novērtēja augstskolas sasniegto atsevišķu nozaru, piemēram, pārtikas zinātnes, komercializācijā. Vienlaikus Valsts prezidents mudināja neapstāties pie sasniegtā un sniegt studējošajiem tādas zināšanas un prasmes, kas tiks novērtētas darba tirgū, kā arī turpināt kopā ar uzņēmējiem izstrādāt tehnoloģijas un pieprasītus augstas pievienotās vērtības produktus. LLU rektore apliecināja, ka augstskola ir gatava turpināt specializēties un veikt nozaru pieprasījuma pētījumus, lai pielāgotos nozaru darbības vajadzībām.

Savukārt pārrunājot augstākās izglītības aktualitātes ar ViA rektoru, Valsts prezidents Raimonds Vējonis pozitīvi vērtēja augstskolas starptautisko sadarbību studijās un pētniecībā, sevišķi sabiedrības drošības jomā. Valsts prezidents un ViA rektors G. Krūmiņš bija vienisprātis par to, ka reģionālo augstskolu pievienotā vērtība Latvijas izglītības sistēmai un ekonomikai ir spēja piedāvāt specializētas un starpdisciplināras studiju programmas, kas veidotas sadarbībā ar uzņēmējiem.

Citas ziņas