Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents tiekas ar LDDK pārstāvjiem par prioritātēm jaunajam Ministru prezidentam


alternative text
Valsts prezidents Raimonds Vējonis piektdien, 2018. gada 12. oktobrī, Rīgas pilī tikās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) pārstāvjiem, lai pārrunātu LDDK redzējumu par prioritātēm jaunajam Ministru prezidentam.

Tikšanās laikā LDDK pārstāvji norādīja, ka Latvijas ilgtspējīga attīstība būs atkarīga no 13.Saeimas spējas līdzsvarot sabiedrības labklājības intereses un ekonomisko izaugsmi. Būtiski, lai jaunais Ministru prezidents un valdība kopumā turpinātu īstenot aktīvu sociālo dialogu. Savukārt vienai no jaunās valdības un 13.Saeimas prioritātēm ir jābūt darbam pie līdz šim uzsākto reformu pēctecības nodrošināšanas – nodokļu politikas, veselības aprūpes un izglītības jomās, kā arī valsts pārvaldē. Tāpat jāturpina darbs pie ēnu ekonomikas samazināšanas un kvalificēta darba spēka pieejamības veicināšanas, kā arī finanšu sektora sakārtošanas.

Puses bija vienisprātis, ka Latvijai arī turpmāk ir jāsaglabā nemainīgs līdzšinējais ārpolitikas kurss, veicinot ciešāku integrāciju Eiropas Savienībā un starptautiskajās organizācijā, bet vienlaikus nodrošinot Latvijas interešu aizstāvību. “Latvijai ir jākļūst par daļu no aktīvās Eiropas, kas cieši sadarbojas ar partneriem Eiropā. Tāpat ir jāturpina darbs pie mūsu valsts drošības stiprināšanas, saglabājot 2% no IKP aizsardzības jomai. Sagaidu, ka Ministru prezidenta un iespējamie ministru kandidāti tiksies ar sociālajiem partneriem, lai iepazīstinātu ar savu redzējumu par katras nozares prioritātēm un darbiem, lai tās īstenotu”, uzsver Valsts prezidents.

Jau izskanējis, ka Valsts prezidents ceturtdien, 2018. gada 11. oktobrī, tikās ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes pārstāvjiem.

2018. gada 18. un 19. oktobrī Valsts prezidents uzsāks konsultācijas ar visām Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām par katras partijas prioritātēm, kā arī uzklausīs partiju redzējumu par iespējamiem partneriem, ar kuriem šos mērķus sasniegt.

Saistītais saturs:


Citas ziņas