Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Skolu XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki

Pēc tikšanās 2011.gada 18.jūlijā ar kultūras ministri Sarmīti Ēlerti, Valsts prezidents atsaucās ministres aicinājumam un kļuva par XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku patronu.  XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks 2013.gada vasarā.

2012.gada 14.maijā Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalījās Dziesmu un deju svētku 1.padomes sēdē, kurā tika izraudzīti Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāju padomes locekļi, apstiprināts nākamo svētku Mākslinieciskās padomes nolikums, diskutēts par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku norises laiku un vietām, kā arī klātesošie tika iepazīstināti ar kopējās Svētku programmu un koncepciju.

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Tās sastāvu apstiprina uz pieciem gadiem, un padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā.
Saistītās ziņas:
 
2013. gada 13. martā Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi, lai pārrunātu jautājumus, kas skar gatavošanos XXV Vispārējiem latviešu dziesmu un XV deju svētkiem, kā arī plānotos pasākumus, atzīmējot Latvijas 100.dibināšanas gadadienu 2018.gadā.
 
XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notika 2013. gada vasarā. Valsts prezidents Andris Bērziņš pirms svētkiem 30. jūnijā tikās ar virsdiriģentiem un virsvadītājiem. Svētku norises laikā Valsts prezidents apmeklēja svētku atklāšanas pasākumu, gājienu, kā arī noslēguma koncertu, uz kuru devās kopā ar Vācijas prezidentu Joahimu Gauku un viņa kundzi Danielu Štātu. 
 
Lai pārrunātu aizvadīto Dziesmu un deju svētku norisi, 2013. gada 9. septembrī, pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa iniciatīvas notika Valsts prezidenta un Latvijas Nacionālā kultūras centra direktores Daces Melbārdes tikšanās.
 
Savukārt 2014. gada 20.februārī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar kultūras ministri Daci Melbārdi, lai pārrunātu Latvijas Republikas proklamēšanas simtgades (2018.gadā) sagatavošanas gaitu. Valsts prezidents pauda atbalstu un gatavību iesaistīties Latvijas simtgades Dziesmu svētku sagatavošanas procesā.
 
2015.gada 24.februārī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatoriem, lai pārrunātu šovasar gaidāmo svētku sagatavošanas gaitu un programmu. Iepazīstoties ar paveikto un svētku norises programmas plāniem, Valsts prezidents pateicās skolu jaunatnes svētku organizatoriem par paveikto un novēlēja izdošanos arī vērienīgā pasākuma norises laikā.