Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Atbalsta prioritātes

Valsts prezidenta dzīvesbiedre Iveta Vējone par savām prioritātēm izvirzījusi dalību un atbalstu izglītības un sociālās jomas projektiem, kā arī atbalstu bērniem, tajā skaitā bērniem ar īpašām vajadzībām un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem.

Valsts prezidenta kundze ir piekritusi kļūta par patronesi vairākiem projektiem:

SOS bērnu ciemati 

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību ģimeniskās aprūpes nozīmei un veicinātu SOS bērnu ciematu attīstību, Iveta Vējone piekritusi kļūt par SOS Bērnu ciematu asociācijas patronesi. “SOS bērnu ciematos bērni visu dara kā ģimenē – viņus audzina mamma, viņi palīdz gatavot ēst un uzkopt māju,” atzīst Iveta Vējone.

Par SOS bērnu ciematiem

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija ir nevalstiska labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenisku aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un uztur ģimeņu atbalsta centrus vairākās Latvijas pašvaldībās. Divu SOS bērnu ciematu audžuģimenēs (Īslīcē un Valmierā), kā arī SOS jauniešu mājās Jelgavā atbalstu, drošību un jaunas mājas raduši 140 bērni un jaunieši no visas Latvijas. Īslīces SOS bērnu ciemata 12 ģimenēs šobrīd savas jaunās mājas ir raduši 59 bērni.

 

Atbalsts audžuģimenēm un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem

Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone pastāvīgi sniedz atbalstu bērniem, kuri palikuši bez vecāku gādības, kā arī audžuģimenēm un to kustībai Latvijā. 2016. gada 31. oktobrī viņa piedalījās preses konferencē, kura notika Rīgas pilī un kuras laikā sabiedrība tika iepazīstināta ar pirmo Latvijā tapušo pētījumu par audžuģimeņu kustību Latvijā un tās nākotnes izredzēm.

Savukārt 2016. gada 15. novembrī Iveta Vējones kundze iepazinās ar sociālās aprūpes centra “Rīga” filiāles “Rīga” darbību. Šī iestāde sniedz ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem vecumā līdz diviem gadiem, kā arī bērniem ar fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem. Valsts prezidenta kundze uzsvēra, ka mūsu visu uzdevums ir panākt, lai neviens zīdainis nenonāktu bērnunamā un ikvienam bērnam, kurš šobrīd uzturas Latvijas bērnunamos, būtu iespēja uzaugt ģimeniskā un mīlošā vidē.

2017. gada 1. novembrī Rīgas pilī konferencē “Bērna vajadzības – ideāli un realitāte ārpusģimenes aprūpē” notika plaša ārpusģimenes aprūpes jomas speciālistu diskusija par bērnu vajadzībām ārpusģimenes aprūpē un valstī īstenoto deinstitucionalizācijas procesu.

Konferencē piedalījās gandrīz 400 ārpusģimenes aprūpes jomas profesionāļi un lēmumu pieņēmēji: Saeimas un pašvaldību deputāti, valsts pārvaldes pārstāvji, pašvaldību sociālo dienestu un bāriņtiesu vadītāji, ārpusģimenes aprūpes iestāžu vadītāji, kā arī citu aprūpes formu speciālisti un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

 

Priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpes programma „Drošais apmetnis”

 

Iveta Vējones kundze paudusi atbalstu priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpes programmai „Drošais apmetnis”, kļūstot par šīs iniciatīvas patronesi.

“Ir ļoti svarīgi, lai priekšlaikus dzimušo bērniņu vecākiem līdzās uztraukumam un neziņai būtu arī pārliecība un drošība. Lai šeit Latvijā būtu sakārtota sistēma, kas nodrošinātu bērnu agrīnu medicīnisko aprūpi, kas veicinātu šo priekšlaicīgi dzimušo bērniņu attīstību un uzraudzību arī turpmākās dzīves laikā,” norāda Iveta Vējone.

Programma “Drošais apmetnis” ietver bērnu veselības uzraudzības procesu pēc izrakstīšanās no slimnīcas līdz divu gadu vecumam, agrīni atpazīstot veselības traucējumus un savlaicīgi tos koriģējot.

 

Nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" attīstības fonda projekti bērniem un jauniešiem

Atbalstot bērnu ar īpašām vajadzībām rehabilitāciju, Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone 2015.gada decembrī viesojās rehabilitācijas centrā, kur iepazinās ar bērnu un jauniešu rehabilitācijas programmām. Pasākuma laikā notika arī projekta “Bērnu laukuma izveide bērniem ar funkcionēšanas traucējumiem” prezentācija, kura būvniecība tiks uzsākta 2016.gadā.  Lietotāja Iveta Vējone attēls.

Savukārt 2016. gada 6. oktobrī Iveta Vējones kundze piedalījās Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” rotaļu laukuma atklāšanas pasākumā. Savukārt 2016. gada 2. decembrī Starptautiskajā dienā cilvēkiem ar invaliditāti Iveta Vējones kundze piedalījās Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” rīkotajā pasākumā, kurā tika prezentēts attīstības fonda dāvinājums, kas tiks izmantota rehabilitācijas procesā, kā arī bērnu un pieaugušo brīvā laika aktivitātēm.

 

Iniciatīva "Nacionālo dārgumu jaunatklāšana"

Iveta Vējones kundze ir kļuvusi par patronesi jauniešu iniciatīvai ‘’Nacionālo dārgumu jaunatklāšana’’,  tādējādi atbalstot Jelgavas un Ozolnieku jauniešu centienus apzināt un iepazīt nacionālās un lokālās bagātības.

Šī iniciatīva norisinās no 2016. gada 26. janvāra līdz 2018. gada oktobrim. Tās laikā izglītības iestāžu skolēnu klases no Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu pašvaldībām, ir aicinātas iepazīt 20 Latvijas nacionālās bagātības, veicot tajos dažādus uzdevumus, vienlaikus sacenšoties par balvām.

 

Latviešu diasporas skolas 

Iveta Vējones kundze piekritusi Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) Izglītības padomes aicinājumam kļūt par latviešu diasporas skolu patronesi, uzņemoties rūpes par latviešu bērniem, jauniešiem un skolotājiem visā pasaulē.

"Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis ir uzsvēris, ka sadarbība ar diasporu ir viena no viņa darbības prioritātēm, Valsts prezidenta kundzes apņēmība uzņemties šo atbildību būs nenovērtējams atbalsts latviskās izglītības veicināšanā ārpus Latvijas," atzinusi PBLA.

Iveta Vējones kundze, piedaloties ārvalstu vizītēs, apmeklē attiecīgo valstu diasporas nedēļas nogales skolas un tiekas ar to pārstāvjiem.

Latviešu nedēļas nogales skolas ārvalstīs pastāv jau vairāk nekā 60 gadus. Tās daudzu gadu desmitu garumā ir bijuši latviešu sabiedrības izglītības un kultūras centri, kuros jaunajai paaudzei sniegta iespēja apgūt latviešu valodu, literatūru, vēsturi un daudzus citus priekšmetus, lai uzturētu dzīvu latviskumu laikā, kad Latvija bija naidīgas varas pakļautībā, un veicinātu un saglabātu saikni ar Latviju pašlaik, kad mūsdienu globālajā kontekstā var runāt par Latvijas tautu visā plašajā pasaulē.

Pašlaik pasaulē ir ap 100 latviešu diasporas skolu, kurās kopējais skolēnu skaits ir gandrīz 2000 bērnu un jauniešu. Skolu un skolēnu skaits pastāvīgi turpina palielināties.

 

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Lai sniegtu atbalstu Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO), kā valsts klasiskās mūzikas aprites pamatvērtības stiprināšanai, Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone 2015. gada nogalē kļuva par šā orķestra patronesi.

 

Latvijas Nacionālā opera un balets

2015.gada nogalē Valsts prezidents un Iveta Vējones kundze kļuva par Latvijas Nacionālās operas un baleta patroniem.

„Latvijas Nacionālā opera un balets ir Rīgas un visas Latvijas pērle augstās mākslinieciskās kvalitātes dēļ. Vēlos pateikt paldies visiem, kas ik dienu strādā, lai tiktu radītas un īstenotas idejas, padarot šo namu par operas un baleta templi. Latvijas Nacionālā opera un balets spēj piedāvāt skatītājiem gan zelta klasiku, gan inovatīvus un modernus iestudējumus, uzvedumus visām paaudzēm. Varam lepoties, ka latviešu operas un baleta mākslinieki uzstājas uz labākajām skatuvēm visā pasaulē. Atsaucoties uzaicinājumam, mēs ar kundzi esam piekrituši kļūt par Latvijas Nacionālās operas un baleta patroniem. Sniegsim atbalstu, lai Latvijas Nacionālā opera un balets attīstītos un tās vārds izskanētu plaši pasaulē. Lai dzirdot vārdus „Rīga” un „Latvija”, ikvienam nāktu prātā mūsu Baltais nams un tā augstais mākslinieciskais līmenis,” atzina Raimonds Vējonis.