Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Rīgas pilī: Eiropā aktīvi jāveicina humanitāro, sociālo un lietišķo zinātņu sadarbība pētījumos un inovācijās


alternative text
Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Eiropas Komisijas Pētniecības un inovāciju departamenta ģenerāldirektoru Žanu Ēriku Pakē (Jean Eric Paquet), uzsverot pētniecības un inovāciju lomu Latvijai un visai Eiropai būtisku izaicinājumu risināšanā.

Abas puses pārrunāja svarīgus Eiropas Savienības (ES) uzdevumus – misijas nākotnei, kur liela nozīme būs visu Eiropas zinātnieku aktīvai iesaistei, gan risinot klimata pārmaiņu adaptācijas un ekoloģiskos jautājumus, gan cilvēka veselības un ilgtspējīgas lauksaimniecības tematus.

Abas puses bija vienisprātis, ka ir nepieciešama taisnīga visu ES dalībvalstu zinātnieku iesaiste šo visiem tik aktuālo jautājumu risināšanā, kā arī ir nepieciešama starpnozaru pieeja un aktīva humanitāro un sociālo zinātņu integrēšana lietišķo zinātņu pētījumos.

07.11.2019. Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar Eiropas Komisijas Pētniecības un inovāciju departamenta ģenerāldirektoru Žanu Ēriku Pakē (Jean Eric Paquet)

Birkas:


Citas ziņas