Valsts prezidents Egils Levits un Ordeņu kapituls 2022. gada 17. oktobrī nolēma atbilstoši Valsts apbalvojumu likuma 21. pantam par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā apbalvot ar Viestura ordeni un iecelt par:

1. Iecelt par Viestura ordeņa lielkrusta komandieri:

Valsts drošības dienesta priekšnieku
Normundu Mežvietu

2. Iecelt par Viestura ordeņa lielvirsnieku:

Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieka vietnieku atbalsta jautājumos, brigādes ģenerāli
Kasparu Zdanovski

3. Iecelt par Viestura ordeņa komandieri:

Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības komandieri, pulkvedi
Reini Baško

1. ranga aizsardzības atašeju Ukrainā, Moldovā un Baltkrievijā, pulkvedi
Aleksandru Holmanovu

Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Starptautiskās sadarbības pārvaldes Starptautiskās sadarbības un protokola nodaļas sakaru virsnieku, pulkvedi
Aleksandru Petrovski

Latvijas Republikas Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieri, pulkvedi
Gunāru Vizuli

4. Iecelt par Viestura ordeņa virsnieku:

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieka vietnieku, 1. nodaļas priekšnieku, pulkvežleitnantu
Romānu Jašinu

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ogres iecirkņa priekšnieku, pulkvežleitnantu
Andri Kalnaģeidānu

Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Mīnu kuģu eskadras Ūdenslīdēju komandas vecāko virsnieku, komandleitnantu
Onilu Marcinku

Latvijas Republikas Zemessardzes štāba Izlūkinformācijas pārvaldes Izlūkinformācijas ieguves un analīzes daļas priekšnieku, majoru
Jāni Slaidiņu

Valsts policijas Iekšējās kontroles biroja priekšnieci, pulkvežleitnanti
Ivetu Smoču

Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes Koordinācijas un kontroles pārvaldes Dienestu koordinācijas biroja priekšnieka vietnieci, pulkvežleitnanti
Ivetu Valaini

5. Iecelt par Viestura ordeņa kavalieri:

Latvijas Republikas Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 31. kājnieku bataljona Kaujas atbalsta rotas Izlūku vada vadības grupas vada komandieri, virsleitnantu
Senti Gorbānu

Latvijas Republikas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona Štāba un apgādes rotas Apgādes vada vadības grupas vada komandieri, leitnantu
Jāni Kinēnu

Latvijas Republikas Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona Štāba un apgādes rotas Apsardzes vada komandieri, virsleitnantu
Valdi Kļaviņu

Latvijas Republikas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba Operatīvās pārvaldes plānošanas daļas virsnieku, virsleitnantu
Helmutu Kornu

Latvijas Republikas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rotas komandieri, kapteini
Daini Kravalu

6. Apbalvot ar Viestura ordeņa pirmās pakāpes (zeltītu) goda zīmi:

Latvijas Republikas Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona Sakaru nodaļas galveno tehniķi, štāba virsseržantu
Egilu Hibšmani

Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldes Pāternieku I kategorijas robežkontroles punkta inspektoru, virsniekvietnieku
Māri Krapānu

Latvijas Republikas Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 54. kaujas atbalsta bataljona virsseržantu, galveno virsseržantu
Uldi Veliku

7. Apbalvot ar Viestura ordeņa otrās pakāpes (sudraba) goda zīmi:

Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku štāba Izlūkošanas un drošības pārvaldes Drošības daļas galveno speciālistu, bocmani
Jevgeniju Žitkovu

8. Apbalvot ar Viestura ordeņa trešās pakāpes (bronzas) goda zīmi:

Latvijas Republikas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Medicīnas rotas 3. medicīnas vada 1. medicīnas nodaļas medicīnas māsu zemessarga amatā, vecāko zemessardzi
Mārīti Bergmani

Latvijas Republikas Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona Štāba un apgādes rotas Apsardzes vada 3. apsardzes nodaļas komandieri, vecāko zemessargu
Ilmāru Gedušu

Latvijas Republikas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 17. kaujas atbalsta bataljona Štāba un apgādes rotas Sakaru vada informācijas sistēmu nodaļas vecāko operatoru, vecāko zemessargu
Ināru Pauru