Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents izsaka gandarījumu par LU Cietvielu fizikas institūta devumu Latvijai un pasaulei


alternative text
Valsts prezidents Egils Levits šodien apmeklēja Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu (LU CFI), lai iepazītos ar institūta aktuālajiem pētījumiem un tiktos ar tā darbiniekiem.

Uzrunājot pētniekus, E. Levits pauda gandarījumu par iespēju satikt Latvijas un Eiropas zinātnieku eliti: “Jūsu devums Latvijas, Eiropas un pasaules zinātnei ir ļoti būtisks. Tas, ko jūs atklājat, ko jūs pētāt, tam ir arī nozīme mūsu valsts virzībā uz augstu tehnoloģiju valsti.”

E. Levits atzīmēja, ka modernā pasaulē izcilas zināšanas un izcilas tehnoloģijas ir liela vērtība, un LU CFI var dot šāda veida pienesumu, piemēram, ar saviem pētījumiem par kodolsintēzi, kas ir dabai draudzīgs, no CO2 brīvs enerģijas avots un kas nākotnē varētu atrisināt pasaules enerģijas krīzi.

Valsts prezidents arī izteica pārliecību, ka “ar savu intelektuālo un ekonomisko pienesumu CFI ir piemērs citiem, un Latvijai jāturpina attīstīt šādi zinātnes izcilības centri”.

06.03.2020. Valsts prezidents Egils Levits apmeklē Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu

Birkas:


Citas ziņas