Andra Levite Dzemdību nama fonds
Andra Levite

23. jūlijā Valsts prezidenta kundze Andra Levite kā Rīgas Dzemdību nama fonda patronese Rīgas pilī tikās ar fonda pārstāvjiem, lai pārrunātu fonda darbību pozitīvas dzemdību pieredzes veicināšanā vecākiem un citas aktualitātes.

Sarunas dalībnieki bija vienisprātis, ka būtisks aspekts pozitīvas dzemdību pieredzes veicināšanai vecākiem ir ne tikai labiekārtota infrastruktūra dzemdību un pēcdzemdību procesos, bet arī personāla attieksme un profesionalitāte. Fonda pārstāvji informēja, ka ir piesaistīts klientu pieredzes speciālists, kurš pētīs esošos procesus un veidos ieteikumus un risinājumus dzemdību pieredzes uzlabošanā vecākiem. “Domājot par dzemdību pieredzes uzlabošanu, jācenšas esošo medicīnisko pakalpojumu kvalitāti papildināt ar vecākiem draudzīgu slimnīcas vidi. Tomēr jāpatur prātā, ka ir arī tādas jaunās māmiņas, kuras šo papildu palīdzību arī varētu nepieņemt, kaut gan tieši šīm māmiņām ieguvums no, piemēram, zīdīšanas konsultācijas un cita veida palīdzības būtu vislielākais,” runājot par atbalsta mehānismiem dažādu sociālo grupu pārstāvjiem, uzsvēra Andra Levite. Valsts prezidenta kundze arī minēja piemēru par “ģimenes vecmātēm” Luksemburgā un Vācijā, kuras pirmo bērna dzīves gadu regulāri dodas pie jaunajām māmiņām uz mājām.

Rīgas Dzemdību nama fonda pārstāvji arī vēstīja, ka tiek meklēti veidi, kā paplašināt fonda darbību līdz sadarbības veicināšanai ar citām līdzvērtīgām organizācijām ārvalstīs. Pievēršoties valsts ilgtspējas un demogrāfijas jautājumiem, fonds plāno nākotnē rast risinājumus atbalsta sniegšanai priekšlaikus dzimušiem bērniem un viņu vecākiem, kā arī īstenot citas aktivitātes, ko liedz pašreizējā epidemioloģiskā situācija.

FOTO: