Andra Levite
Andra Levite

27. martā Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite “Gada balvas medicīnā 2020” svinīgajā ceremonijā, kas šogad bija skatāma TV3, pasniedza balvu gada vecmātei Diānai Zaļepskai.

Andras Levites uzruna

Labvakar, dārgās dāmas un kungi! Mīļās vecmātes!

Man šodien ir gods un prieks pasniegt vienai no jums gada balvu medicīnā.

Daudzās dzemdību zālēs, kurās es esmu strādājusi, pie sienas ir bijuši attēli ar uzrakstu: “Mani tu šai pasaulē ieraudzīji kā pirmo.”

Vēl pirms mātes un tēva jaundzimušais ierauga vecmātes seju, sajūt viņas rokas, kas palīdz mazajam cilvēkam uzsākt pasaules lielāko izaicinājumu – dzīvi. Tā ir nenovērtējama dāvana, bet arī liela atbildība.

Visi vecāki vēlas veselu bērnu. Un visos laikos gan dienas gaismā, gan nakts tumsā vecmātes ar savām profesionālajām zināšanām un ar savu sirds labestību ir palīdzējušas izvairīties no sarežģījumiem dzemdību laikā gan mātei, gan jaundzimušajam. Un tā arī mūsu šodienas laureāte.

Pandēmijas laikā cilvēki ir aicināti strādāt attālināti, klātieni nomainīt pret neklātieni, dzīvās emocijas pret virtuālām īsziņām. Bet jūsu pienesums, mīļās vecmātes, ir vistuvākais pakalpojums cilvēkam, kas vispār var būt.

Ir bijušas profesijas cilvēces vēsturē, kas ir parādījušās un pazudušas, bet jūsu profesija, mīļās vecmātes, ir aprakstīta senajās latvju dainās, šodienas Eurostat dokumentos un Veselības ministrijas nākotnes plānos.

Bez jums nav iztikušas sieviešu paaudzes pagātnē, bez jums neiztiek arī šodienas sieviešu paaudze, un ar jums bērni dzims arī turpmāk.

Nominācijā “Gada vecmāte 2020” balvu saņem Diāna Zaļepska.

VIDEO: Andra Levite nominācijā “Gada vecmāte 2020” apsveic Diānu Zaļepsku
FOTO: “Gada balva medicīnā 2020” svinīgā ceremonija