Andra Levite Riga TechGirls Ārlietas
Andra Levite un Elke Bīdenbendere

15. februārī, darba vizītes laikā Latvijā, Andra Levites kundze iepazīstināja Elkes Bīdenbenderes (Ms Elke Büdenbender) kundzi ar nevalstisko organizāciju Riga TechGirls un tās pārstāvēm, kuras izglīto un iedvesmo sievietes Latvijā pievērsties tehnoloģijām. Tikšanās laikā Andra Levite un Elke Bīdenbendere piekrita, ka Latvijai un Vācijai ir vienādi izaicinājumi gan digitālās plaisas mazināšanā, gan sieviešu lomas stiprināšanā informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē.

Iepazīstinot E. Bīdenbenderes kundzi ar Riga TechGirls pārstāvēm, A. Levites kundze, kā Riga TechGirls patronese, atzinīgi novērtēja organizācijas darbību: “Riga Techgirls un tās pārstāves ir ļoti iedvesmojošas un aktīvas sievietes. Es ļoti priecājos, ka esmu šīs organizācijas patronese. Viņas vienmēr ir darbībā – kā viena mācību programma beidzas, tā sākas nākamā. Šādi cilvēki mums ir ļoti nepieciešami!”

Tikšanās laikā Riga TechGirls dalījās pieredzē ar organizācijas darbību un mācību programmu veidiem, kā arī iepazīstināja A. Leviti un E. Bīdenbenderi ar programmas absolventēm, kuras mainījušas profesiju un tagad strādā IT jomā. “Sievietēm ir svarīgi noticēt sev, kā arī sajust iedrošinājumu no apkārtējiem. Tāpēc gan zināšanas, gan emocionālais atbalsts, ko sniedz RigaTechGirls, ir ļoti svarīgs,” teica E. Bīdenbendere.

Kopā ar kundzēm Rīgas pilī ar nevalstiskās organizācijas pārstāvēm tikās arī Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos Ieva Ilvesa, kura E. Bīdenbenderei pastāstīja par Valsts prezidenta iniciatīvu “Dators ikvienam bērnam”, lai veicinātu jauniešu un skolotāju digitālās prasmes un mazinātu digitālo nevienlīdzību. Kā norādīja E. Bīdenbendere, pandēmijas laikā, kad skolas bija slēgtas, arī bērniem Vācijā bija ierobežota piekļuve mācībām, jo nebija pieejams nepieciešamais tehnoloģiskais atbalsts. Tāpēc viņa atzinīgi novērtēja Latvijas Valsts prezidenta iniciatīvu.

Tāpat tikšanās laikā E. Bīdenbenderes kundzei bija iespēja izmēģināt Riga TechGirls valdes locekles Marinas Petrakovas jaunuzņēmuma VReach radītās virtuālās realitātes brilles bērniem ar autismu.

Foto: Gatis Rozenfelds, Valsts prezidenta kanceleja.

FOTO: