Andra Levite Riga TechGirls
Andra Levite

Labvakar, godātā Diāna Butinas kundze!

Godātā Anna Andersones kundze!

Cienījamie mentori un audzēkņi!

Kā allaž, man ir liels prieks piedalīties jūsu pasākumā.

Šodien noslēdzas 2021. gada mentoru programma, kas tika realizēta kopā ar “Women Go Tech” (“Sievietes tehnoloģiju pasaulē”) – Lietuvas realizētu programmu sieviešu ienākšanai tehnoloģiju nozarē, kā arī Google.org.

Laikā no 2021. gada janvāra līdz jūnijam – COVID-19 pandēmijas smagākajā periodā – tika realizēta sešus mēnešus gara programma.

Neskatoties uz tā brīža psiholoģisko un emocionālo spriedzi, jūs, dārgās Riga TechGirls dalībnieces, nenokārāt rokas un turpinājāt strādāt, lai meitenēm un sievietēm būtu labāka un cerīgāka nākotne.

160 abu dzimumu mentori no Latvijas un citām valstīm nesavtīgi dalījās savās zināšanās, laikā un atbalstā ar 260 audzēkņiem, starp kuriem pamatā bija sievietes no Latvijas, bet bija arī daudz jaunu zinātkāru, savu tehnisko zināšanu apvāršņus paplašināt gatavu ārzemju latviešu jauniešu.

420 dalībnieki brīvprātīgi piedalījās jaunajā mācību programmā, ko viņi apguva papildus savam tiešajam darbam, skolas uzdevumiem, lekcijām augstskolā un ikdienas mājas solim, tādējādi parādot apbrīnojamu un iedvesmojošu mērķtiecību.

Mēs varam tikai apbrīnot un iedvesmoties no šādas apņēmības.

Dalība programmā ir padarījusi abas puses labākas.

Darbs šo sešu mēnešu garumā ļāva mentoriem labāk izprast, kas tieši audzēkņiem ir nepieciešams, kā vienkāršos vārdos cilvēkam bez priekšzināšanām izskaidrot sarežģītas lietas un kā palīdzēt katram audzēknim nonākt līdz vēlamajam rezultātam.

Savukārt audzēkņiem tā bija iespēja saņemt palīdzību vai papildu skaidrojumus, tikt uzklausītiem un atbalstītiem jaunā, līdz šim neapgūtā zināšanu lauciņā un noslēgt sešu mēnešu mācību procesu ar skaidru izpratni par to, vai viņi vēlas tālāk darboties tehnoloģiju jomā.

Izmantojot iespēju, vēlos visiem šodien teikt lielu paldies par to, ka čakli strādājāt, un novēlēt izbaudīt skaisto vasaru kopā ar saviem mīļajiem un draugiem. Ceru, ka izdosies atrast laiku atpūtai dabā, laiku bez tehnoloģijām.

Taču arī vasarai pienāks beigas, un tad jūs ar jauniem spēkiem un iedvesmu varēsiet atkal ķerties klāt darbam.

Ceru, ka nākamgad varēšu sveikt jaunus dalībniekus jaunā mentoru programmā.

Ceru, ka daudzi mentori neliegs savu vērtīgo atbalstu arī turpmāk.

Ceru, ka mentoru loku papildinās daudz bijušo audzēkņu.

Liels jums paldies! Es ar nepacietību gaidīšu iespēju atkal jūs sveikt jau rudenī!

FOTO: