Andra Levite Riga TechGirls
Andra Levite

Labvakar, dārgās Riga TechGirls! Labvakar, programmas “Iepazīsti tehnoloģijas” pasniedzējas un skolnieces!

Katru reizi, kad saņemu uzaicinājumu teikt uzrunu vai nu kādas jūsu programmas ievadam, vai programmas noslēgumam, man ir patiess prieks un dziļa pateicības sajūta.

Prieka un pateicības sajūta tāpēc, ka jums piemīt pozitīvas īpašības un jūs tās izrādāt darbos, kas ir nepieciešami ikvienai veselīgai sabiedrībai.

Jūs izrādāt solidaritāti.

Šodien noslēdzas jūsu programma “Iepazīsti tehnoloģijas”, ko jūs piedāvājat jau otro reizi. Jūs pašas esat apguvušas IT zināšanas, kurās dalāties ar Latvijas meitenēm un sievietēm, arī vīriešiem un zēniem.

Laikmetā, kad liela daļa cilvēku domu riņķo tikai ap sevi, jūs esat atradušas spēku, laiku un vēlmi dalīties zināšanās ar līdzcilvēkiem. Neviens no mums nedzīvo dzīvi, kas balstās vienīgi uz paša spējām un darbiem. Mēs visi esam atkarīgi cits no cita.

Jūs izrādāt zinātkāri.

IT zinātne ir salīdzinoši jauna zinātne, kas strauji attīstās un šodien vairs neatstāj neskartu neviena cilvēka dzīvi. Pašlaik pasaules un Latvijas iedzīvotāju veselību apdraudošajos apstākļos datorzinātne var arvien precīzāk prognozēt infekcijas izplatību un vienlaikus likt pamatus ātrākai medikamentu – arī jauna veida vakcīnu – attīstīšanai. IT izpratne mūsu modernajai ikdienai ir nepieciešama.

Zinātne ir aizraujoša un klusa. Zinātne ir sarežģīta. Zinātne prasa piepūli un laiku – nepietiek tikai vienu dienu virspusīgi nodarboties ar zinātni vai izlasīt vienu pētījumu. Zinātne ir dzīves uzdevums. Bez zinātnes nebūtu atklājumu, kas ir nesuši un vēl nesīs uzlabojumus katra cilvēka dzīvē. Jums, mīļās Riga TechGirls, ir iepaticies iedziļināties IT zinātnē, jūs sekojat līdzi jaunām attīstībām IT sektorā visā pasaulē un dalāties ar savām zināšanām Latvijā. Krīzes laikos sabiedrība skarbi piedzīvo, kāda vērtība ir izglītībai, kas iekļauj nopietnu zinātni un seko līdzi jaunatklājumiem.

Jūs izrādāt empātiju.

Mūsu ikdiena ir pārpildīta par pienākumiem, lēmumiem un rūpēm. Bieži pietrūkst laika un spēka nodarboties vai iedziļināties jautājumos, kas ir ārpus ikdienas sīkumiem. Pat tad, ja to vēlas un saprot, ka paplašināt savu personīgo apvārsni ir piepūles vērts.

Bet jūs, dārgās Riga TechGirls, neatlaidīgi sagatavojat un pasniedzat jaunumus un jautājumus, kas notiek IT sektorā, saprotamā un pievilcīgā formā. Šodien noslēdzas viena jūsu programma, bet vienlaikus jūs jau stāstāt par nākotnes plāniem.

Tā turpināsies “She goes tech” programma, 2022. gadā notiks hakatons, plānota “Google impact challenge” programma. Jūsu spēja rīkoties un jūsu neizsīkstošā enerģija ir apbrīnojama.

Tādai jābūt modernai sabiedrības izglītībai, kas atzīst zinātni – vienalga, kurā nozarē, – kas seko līdzi jauniem atklājumiem visā pasaulē un kas atklājumus nelietpratējiem nodod tālāk saprotamā formā.

Pirms atvados gribētu jums vēl piedāvāt iespējamu nākotnes projektu jūsu iekšējām pārrunām. Kad 20. septembrī Ņujorkā tikos ar Pramilu Patenu, tolaik ANO Sieviešu līdztiesības departamenta direktores vietnieci, arī viņai paskaidroju jūsu apbrīnojamo iniciatīvu meitenes un sievietes Latvijā iepazīstināt ar IT prasmēm.

Viņa augsti novērtēja jūsu programmas. Tā kā viņa ir ANO departamenta “Sexual violence in crisis” vadītāja, viņai pašlaik ļoti rūp, kas notiek Afganistānā, īpaši afgāņu sieviešu un meiteņu nedrošā nākotne. Viņa uzsvēra, ka digitāla izglītība un attālinātas skolas afgāņu meitenēm būtu svētība.

Novēlu jums visiem veselību, gaišu prātu! Liels paldies par jūsu ieguldījumu sabiedrības izglītībā!