Egils Levits

Godājamie sportisti un treneri!

Godājamie sacensību rīkotāji un atbalstītāji!

Mīļie valmierieši!

Līdzjutēji!

Radi un draugi!

Kad aizrautība apvienojas ar neatlaidīgu darbu, sapņi kļūst par realitāti. Tie aizrauj līdzīgi domājošos un motivē jauniem sasniegumiem. Pavisam īpašos gadījumos individuālas ieceres top par sabiedriski – pat valstiski – nozīmīgu tradīciju. Valsts prezidenta balvas izcīņai – pateicībā vieglatlētu saimei un Valmieras ļaudīm – ir izdevies kļūt par tādu vērtību.

Man ir liels prieks būt daļai no šīs tradīcijas un sveikt jūs 28. Valsts prezidenta balvas izcīņā. Valsts prezidenta balvas izcīņa ir neatņemama vieglatlētikas kalendāra sastāvdaļa ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Jau kopš 1995. gada sportisti, skatītāji, treneri un organizatori pārņem šo stafeti ar sportisku cīņassparu, azartu un atbildību. Mēs redzam, kā individuālā izcilība un komandas spēks dod rezultātu gan stadionā, gan ārpus tā.

Sporta draugi gaida šīs divas dienas, kad Baltijas valstu vieglatlēti cīnīsies gan individuālajās disciplīnās, gan par spēcīgākās komandas titulu. Šīs sacīkstes solās būt spraigas un aizraujošas.

Liels paldies Valmieras novada pašvaldībai, Valmieras Olimpiskajam centram un Latvijas Vieglatlētikas savienībai par ieguldīto darbu Valsts prezidenta balvas sacensību rīkošanā! Paldies visiem tiem cilvēkiem, kuru darbs un pūles sportistiem deva vietu, kur kvalitatīvi trenēties ikdienā, un ļāva Valsts prezidenta balvas izcīņai kļūt par vieglatlētikas svētkiem.

Mīļie sportisti, mēs jūtam jums līdzi un priecājamies par jūsu sasniegumiem! Novēlu visiem sportistiem veiksmi, spēku, izturību un mums, līdzjutējiem, daudz aizraujošu brīžu!