Nacionālā drošība Egils Levits
Egils Levits

Godātais komandiera kungs!

Šī ir nozīmīga diena ne tikai Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centram, bet gan visiem Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS). Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centrs saņems savu vienības karogu.

Vienība ir nokomplektēta tikai tad, kad tai ir savs karogs. Karogiem vienmēr ir bijusi būtiska nozīme latviešu karavīriem. Pēc brīža arī jūs saņemsiet paši savu vienības karogu.

Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centra karavīri!

Jūsu centrs īsteno pieaugušo izglītības programmas un nodrošina Nacionālo bruņoto spēku personāla un ārvalstu karavīru individuālās mācības. Ko tas reāli nozīmē? Tas nozīmē to, ka jūs nodarbojaties ar vissarežģītākajām un kādreiz arī visbīstamākajām kaujas specialitātēm.

Visas šīs specialitātes ir neaizvietojamas, lai stiprinātu mūsu vienību kaujas spējas. Dažas specialitātes – īpaši nesprāgušas munīcijas neitralizēšana – ir ikdienas nepieciešamība mūsu karu postītajā Latvijā, kā arī bīstams uzdevums starptautiskajās misijās, sargājot mūsu un sabiedroto karavīrus.

Tādēļ arī jums ir unikāls karogs ar diviem dibināšanas datumiem – 2002. gadā darbu uzsāka Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skola, kas bija pamats 2017. gadā izveidotajam Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centram.

Karogā ir redzamas jūsu emblēmas: pusmēneši – mēness senlatviešu simbolikā ir karavīru un bāreņu aizgādnis; lāpa, kas simbolizē zinību gaismu; ozollapu vainags, kas simbolizē nepārtrauktību, laika ritējumu; stūros attēlota latviskā zīme – zalktis, kas simbolizē gudrību, prātu un enerģiju.

Karoga kreisajā pusē attēlota vēsturiskā Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas skolas kokarde sudraba krāsā un Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centra devīze. Stūros atkal redzamas mēness zīmes. Šī karoga puse veidota, lai izteiktu cieņu Nacionālo bruņoto spēku Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas dienesta karavīriem, kā arī lai godinātu Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas profesijas pārstāvju piemiņu.

Karogu izšuvusi tā pati šuvēja, kura šuvusi visus NBS karogus, – izcilā tekstilmāksliniece Ausma Apša. Paldies Jums, Apšas kundze, par rūpīgo darbu un skaisto karogu!

Karogs ir tas, kas pulcē vienību ap sevi. Karogs ir katras armijas vienības lepnums. Lai šis karogs palīdz jums ar zināšanām un prasmi nonākt pie patiesi izciliem sasniegumiem! Lai tas apliecina jūsu kaujas garu un Latvijas karavīru patriotismu!

Dievs, svētī Latviju!

FOTO: Valsts prezidents Egils Levits piedalās Kaujas atbalsta un nodrošinājuma mācību centra karoga iesvētīšanas un pasniegšanas ceremonijā