Ārlietas Egils Levits
Egils Levits

Pasaulē nav neviena reģiona, ko nebūtu skārusi COVID-19 pandēmija. Pandēmijas laikā arī skaidrāk saredzējām, cik cieši esam saistīti. Tādēļ Latvija ir pārliecināta, lai pārvarētu pandēmiju un izveidotu stabilāku sabiedrības veselības aizsardzības sistēmu visā pasaulē, mums ir jāsadarbojas ciešāk, auglīgāk, aptverot plašāku jautājumu loku.

Šīs dienas uzrunā vēlos īpaši uzsvērt to, ka Latvija pilnībā pievienojas samitā kopīgi definētajiem mērķiem, kas ļaus vakcinēt pasaules iedzīvotājus, nekavējoties glābt dzīvības un izveidot efektīvāku sabiedrības veselības aizsardzības sistēmu pasaulē.

Esam pārliecināti, ka visaptveroša iedzīvotāju vakcinēšana ir vienīgais veids, lai pieliktu punktu COVID-19 pandēmijai. Lai to panāktu, Latvija ir nesavtīgi dalījusies vakcīnās ar virkni pasaules valstu un reģionu. Vakcīnu ziedošanu esam gatavi turpināt arī nākotnē.

Kopā ar pārējām Eiropas Savienības valstīm esam apņēmušies ziedot vēl vismaz 100 miljonus vakcīnas devu. Šobrīd jau esam gatavi atdot 250 miljonus devu.

Kā mēs esam nepārprotami secinājuši, cieša starpvalstu sadarbība ir vienīgais veids, kā uzvarēt vīrusu. Latvija ir gatava savu iespēju robežās strādāt, lai situācija pasaulē paliek drošāka un esam labāk pasargāti no nākotnes pandēmijām. Tādēļ Latvija ir gatava arī turpmāk piedalīties COVAX mehānisma stiprināšanā un atbalstīt Pasaules Veselības organizācijas funkciju paplašināšanu.

Kopā mums izdosies!