Egils Levits
Egils Levits

Godātie konferences organizatori un dalībnieki!

Šodienas konferencei izvēlētais temats aicina ikvienu aizdomāties par to, kā mēs patērējam elektroenerģiju un kā mēs varētu palielināt atkrastes vēja enerģijas īpatsvaru reģionālajā energobilancē. Atzinīgi novērtēju temata izvēli un pateicos par to konferences rīkotājiem.

Pašreiz vērojamā izteiktā ģeopolitiskā un ekonomiskā nestabilitāte tikai kārtējo reizi pierāda, cik svarīgi ir rūpēties par stabilu energoapgādi un enerģētisko neatkarību.

Lai paātrinātu pāreju uz jauniem elektroenerģijas avotiem, sava roka ir jāpieliek ikvienam.

Atkrastes vēja enerģija ir neapšaubāmi viens no veidiem, kas ļaus risināt klimata pārmaiņu radītās sekas.

Atjaunojamo energoresursu plašākai izmantošanai ir jānotiek ātrāk, tādēļ ir nepieciešams arī paātrināt tam nepieciešamās infrastruktūras izveidi.

Enerģētiskās neatkarības pastiprināšana lielāka reģiona līmenī būs viens no galvenajiem jautājumiem, par ko tiks diskutēts arī Rīgā 20.–21. jūnijā gaidāmajā Trīs jūru iniciatīvas samitā un Biznesa forumā, ko organizēs Latvija.

Izmantojot iespēju, vēlos uzaicināt jūs piedalīties Biznesa foruma paneļos, kur tiks diskutēts par enerģētikas jautājumiem.

Mums jāapzinās, ka nekas vairs nav kā agrāk, tādēļ aicinu jūs šo dienu izmantot, lai aktīvi diskutētu un meklētu piemērotus risinājumus. Tādi ir, mums tikai jāprot tie izmantot!

Paldies!