08.08.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē Latvijas austrumu robežu

8. augustā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības Latgalē – Krivandas robežapsardzības nodaļu, Opoļu robežapsardzības nodaļu un Robežnieku robežapsardzības nodaļu.

Vizītes laikā Valsts prezidents klātienē iepazinās ar situāciju uz robežas, robežsargu ikdienas darbu un robežas infrastruktūru, kā arī pārrunāja jautājumus saistībā ar valsts un reģiona drošību un robežas stiprināšanu.            

“Šodien man bija iespēja klātienē iepazīties ar Valsts robežsardzes ikdienas darbu un tām grūtībām, ar ko mūsu robežsargi saskaras, apsargājot un dienot Latvijas austrumu robežā. Vēlos Latvijas  valsts robežsargiem pateikt paldies par viņu profesionālo darbu. Vienlaikus guvu pārliecību, ka šobrīd ir pārāk maiga sodu politika attiecībā uz personām, kuras nodarbojas ar nelegālās migrācijas organizēšanu. Ir arī nepiedodami lēna vilcināšanās ar mūsu valsts austrumu robežas izbūvi, tādēļ no visām atbildīgajām institūcijām sagaidu aktīvu rīcību un šo jautājumu regulāri aktualizēšu ar atbildīgajām amatpersonām,” uzsvēra Valsts prezidents E. Rinkēvičs.            

Latvijas austrumu robeža vienlaikus ir arī Eiropas Savienības un NATO ārējā robeža ar Krieviju un Baltkrieviju.

VIDEO: Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē Latvijas austrumu robežu
08.08.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības