Ārlietas Edgars Rinkēvičs
22.05.2024. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Apvienoto Arābu Emirātu valsts ministriem

22. maijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) Ārlietu ministrijas valsts ministru ekonomikas un tirdzniecības jautājumos Ahmadu bin Alī Alsājigu (Ahmed bin Ali Al Sayeagh) un AAE Ekonomikas ministrijas ārējās tirdzniecības valsts ministru Tānī bin Ahmadu Alzajūdī (Thani bin Ahmed Al Zeyoudi). 

Tikšanās laikā tika pārrunātas divpusējās attiecības, ekonomiskā sadarbība, tai skaitā Latvijas eksporta veicināšanas potenciāls un investīciju piesaiste, Eiropas Savienības un AAE sadarbība, kā arī aktuālie globālie drošības jautājumi. 

Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvijas uzņēmumiem ir liela interese par AAE tirgu. “Apvienotie Arābu Emirāti ir Latvijas lielākie tirdzniecības partneri Līča valstīs. Pastāv abpusēja interese par sadarbību tādās nozarēs kā pārtikas un farmācijas rūpniecība, loģistika, IKT. Papildus mums ir potenciāls sadarboties inovāciju un zinātnes nozarēs,” norādīja E. Rinkēvičs.

Valsts prezidents pateicās AAE par humāno atbalstu Ukrainā un starpniecību ukraiņu karagūstekņu apmaiņā, kā arī aicināja aktīvi piedalīties Ukrainas Miera iniciatīvā. Vienlaikus Valsts prezidents uzsvēra un novērtēja AAE iesaisti un palīdzības atbalstu Gazas humānās krīzes risināšanā.

22.05.2024. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Apvienoto Arābu Emirātu valsts ministriem