Ārlietas Edgars Rinkēvičs
17.05.2024. Vizīte pie Neatkarīgā Maltas Ordeņa

17. maijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Romā tikās ar Neatkarīgā Maltas Ordeņa valsts galvu Viņa Eminento Augstību princi un lielmestru Džonu Danlapu (Fra’ John Dunlap), lai pārrunātu Latvijas un Maltas Ordeņa divpusējās attiecības, atbalstu Ukrainai un situāciju Tuvajos Austrumos.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Maltas Ordeņa ieguldījumu humānās, sociālās un medicīniskās palīdzības sniegšanā pasaulē, kā arī vēlreiz pateicās par atbalstu, ko Latvija un tās sabiedrības neaizsargātākā daļa saņēma politiski un sociāli sarežģītajos Latvijas valsts atjaunošanas gados. “Maltas Ordeņa misija tiek augsti novērtēta visā pasaulē. Īpaši tagad, kad pasaule piedzīvo uzbrukumus civiliedzīvotājiem un demokrātijai,” pauda E. Rinkēvičs.

Valsts prezidents pateicās Maltas Ordenim par palīdzības sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem gan Ukrainā, gan ārpus tās, kā arī norādīja, ka jāturpina sniegt visa veida atbalsts Ukrainai. Tāpat E. Rinkēvičs uzsvēra nepieciešamību veicināt diplomātiskos centienus, lai risinātu konfliktu Tuvajos Austrumos un novērstu civiliedzīvotāju ciešanas. 

17.05.2024. Vizīte pie Neatkarīgā Maltas Ordeņa