Edgars Rinkēvičs Nacionālā drošība
18.06.2024. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības

18. jūnijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības Latgalē – Grebņevas un Šķaunes robežapsardzības nodaļas.

Vizītes laikā Valsts prezidents klātienē iepazinās ar žoga būvniecības progresu un drošības situāciju uz Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas robežas. “Mēs redzam iespaidīgu progresu žoga būvniecībā uz austrumu robežas. Paldies visiem iesaistītajiem – Valsts robežsardzei, Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, Valsts nekustamajiem īpašumiem. Šobrīd ir izdarīts ievērojams darbs. Sevišķs paldies Valsts robežsardzes un visu iesaistīto valsts institūciju amatpersonām par valsts robežas apsardzību un ilgstošu darbu pastiprinātā režīmā,” pauda E. Rinkēvičs.

Valsts prezidents īpašu uzmanību pievērsa Nacionālo bruņoto spēku iesaistei valsts austrumu robežas stiprināšanā. “Novērtēju Nacionālo bruņoto spēku iesaisti austrumu robežas stiprināšanā. Viens no ļoti būtiskiem darāmajiem darbiem ir austrumu robežas militārā stiprināšana un pretmobilitātes pasākumu īstenošana,” norādīja E. Rinkēvičs.

Valsts prezidents apliecināja, ka būs diezgan regulārs viesis gan uz robežas, gan sekojot līdzi militārās infrastruktūras izveidei.

Vizītes laikā Valsts prezidents atzīmēja arī iekšlietu nozares darbinieku, sevišķi robežsargu, stabilu atalgojuma pieauguma nodrošināšanas nozīmi.

18.06.2024. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes struktūrvienības