Reģionālās vizītes Egils Levits
Valsts prezidents Tukumā apmeklē topošo pasaules kultūras centru “Tukku Magi”

Valsts prezidents Egils Levits šodien Tukumā apskatīja tapšanas stadijā esošo pasaules kultūras centru “Tukku Magi”, kuru paredzēts veidot bijušajā Zēberga spirta un iesala rūpnīcā.

2020. gadā tika dibināta brīvprātīgo tukumnieku iniciatīva “Radi Tukku Magi”, un tās vadītāja Zane Siliņa iepazīstināja Valsts prezidentu ar rūpnīcas pagalmā notikušajām kultūras aktivitātēm, tajā skaitā ar mākslas akciju “Elpo kopā ar mani”. Ar to pagājušā gada rudenī tika atklāts “Tukku Magi” pagalms un bija veltīta ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, iesaistot tukumniekus mākslas aktivitātēs un rosinot domāt par nākotni.

Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Tornis” E. Levits arī apmeklēja šobrīd apskatāmo izstādi “TUKKU MAGI. Paralēlas līnijas krustojas”, kas veltīta 150 gadiem, kopš Zēberga iesala rūpnīcas dibināšanas un 100 gadiem, kopš avangarda mākslinieks un Tukuma mākslas skolas skolotājs Voldemārs Matvejs izdeva grāmatu par afrikāņu mākslu, kas bija viena no pirmajām šādas tēmas grāmatām Eiropā. “Topošais pasaules kultūras centrs “Tukku Magi” izceļ būtisku starpkultūru dialogu, atklājot gan katras atsevišķas kultūras dziļumu, gan kopīgās vērtības,” vēlot veiksmes projekta tālākā virzībā atzīmēja Valsts prezidents.

“Tukku Magi” komanda vēlas radīt platformu, kurā mākslinieki un kopienas varētu veidot saiknes un savstarpēju saprašanos ar mākslas starpniecību, iepazīt kultūras, tradīcijas un idejas. “Tukku Magi” lībiešu valodā nozīmē “kalnu rinda”. “Tukku Magi” līdzdibinātāji ir Ņujorkā dzīvojošie mākslinieki Jānis Jākobsons un Zoja Frolova. 2018. gadā “Tukku Magi” projektam iesala rūpnīcas ēku novēlēja viesnīcu nozares uzņēmējs Justs Karlsons.

Foto