Iveta Vējones kundze

Iveta Vējone

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa dzīvesbiedre Iveta Vējone ir dzimusi 1966. gada 4. jūlijā. Iveta Vējone ir absolvējusi Madonas 1. vidusskolu, studējusi Liepājas Pedagoģiskajā institūtā sākumskolas pedagoga specialitātē. Pēc augstskolas absolvēšanas strādājusi par sākumskolas skolotāju Madonas 1. vidusskolā.

Iveta Vējone dzīvesbiedra prezidentūras laikā par savām atbalsta prioritātēm izvirzīja izglītības un sociālās jomas projektus, atbalstu bērniem, tai skaitā ar īpašām vajadzībām un bez vecāku gādības palikušajiem.

Skolotājas darbs

Pedagoģes dotības un īpašo saikni ar bērniem Iveta Vējone apjautusi, jau mācoties vidusskolā, kur Skolotāju dienās kā vecāko klašu skolniece vadīja mācību stundas skolas biedriem.

Parasti strādāju ar pašiem mazākajiem – no pirmās līdz ceturtajai klasei,” atminas I. Vējone. Tādēļ likumsakarīga šķitusi izvēle par labu sākumskolas skolotāja profesijai.

Par skolotājas darbu I. Vējone saka: Skolotājiem ir visu mūžu jāmācās. Nedrīkst aprobežoties ar augstskolas pabeigšanu, jo mācību metodes nepārtraukti attīstās. Ja vēlies būt labs skolotājs, tad ir jāprot aizraut skolēnus.”

Vēlāk, kopā ar ģimeni pārceļoties uz Ogri, Iveta Vējone darbojās vides aizsardzības jomā. Viņa strādāja ar Daugavas krastu nostiprināšanas, atkritumu apsaimniekošanas un citiem ar vides jomu saistītiem projektiem.

Ģimene un vaļasprieki

Iveta un Raimonds Vējoņi iepazinās skolas gados, vidusskolā mācoties vienā klasē. 1986. gadā Iveta un Raimonds Vējoņi nodibināja ģimeni, kurā ir uzauguši divi dēli.

Brīvajos brīžos Iveta Vējone aizraujas ar dārza darbiem, kopjot vecāku puķu dārzu Ķegumā. Vējones kundzei tuvas ir arī balles dejas un grāmatu lasīšana – īpaši ievērojamu cilvēku biogrāfijas, detektīvromāni un ceļojumu apraksti.

Iveta Vējones kundze dzīvesbiedra prezidentūras laikā uzņēmās vairākus patronāžas projektus, kā arī pavadīja Valsts prezidentu valstiski un sabiedriski nozīmīgos pasākumos, reģionālajās vizītēs, kā arī devās līdzi ārvalstu vizītēs.

Ivetas Vējones kundzes aktivitātes