Rīgas pils

Rīgas pils ir viena no Latvijas izcilākajām viduslaiku pilīm. Tās pamatakmeni ielika 1330. gada 15. jūnijā. Pils ir nozīmīga Latvijas vēstures un kultūras mantojuma daļa – valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Rīgas pils ir Latvijas Valsts prezidenta rezidence kopš 1922. gada, kad dibināta Latvijas Valsts prezidenta institūcija.

Lai pieteiktos individuālai ekskursijai (t. sk. grupām ne lielākām par 9 cilvēkiem, katru personu piesakot atsevišķi) Rīgas pilī, lūdzam aizpildīt PIETEIKUMA ANKETU.

Grupu (10–30 cilvēki) pieteikšanās tiks atkal atvērta no 2. septembra. 

Lūdzam sekot līdzi informācijai Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē.


Jautājumu gadījumā rakstiet ekskursija@president.lv. 

Kā es varu būt drošs (-a), ka mans izvēlētais datums un laiks Rīgas pils individuālajam apmeklējumam ir apstiprināts? 

Pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas un iesniegšanas uz Jūsu norādīto e-pastu tiek nosūtīts apstiprinājuma e-pasts. Ja šādu e-pastu nesaņemat, aicinām pārbaudīt e-pasta “mēstuļu” sadaļu. Ja e-pastu tur neatrodat, aicinām vēlreiz aizpildīt pieteikuma anketu un pārliecināties par ievadītās informācijas (īpaši e-pasta adreses) pareizumu. 

Kā atteikt individuālo Rīgas pils apmeklējumu? Kā rīkoties, ja esmu norādījis neprecīzu informāciju, aizpildot pieteikuma anketu?

Ja vēlaties atcelt individuālo Rīgas pils apmeklējumu vai ja radušās cita veida tehniskās problēmas ar individuālā pieteikuma iesniegšanu, aicinām sazināties ar mums e-pastā apmekle@president.lv.

Ja vēlamies apmeklēt Rīgas pili trijatā, vai jāpiesakās grupas ekskursijai? 

Grupu ekskursijas piemērotas 10–30 cilvēku grupai. Ja apmeklētāju skaits ir mazāks, aicinām pieteikties individuālam Rīgas pils apmeklējumam, aizpildot pieteikuma anketu par katru apmeklētāju.

Cik ilgā laikā saņemšu atbildi par pieteikto grupas ekskursiju Rīgas pilī?

Valsts prezidenta kancelejas darbinieki sazināsies ar katru grupas ekskursijas pieteicēju rindas kārtībā pēc iespējas ātrāk. 

Kad var apmeklēt Rīgas pili? 

Rīgas pils individuāliem apmeklējumiem ir atvērta noteiktos datumos un laikos, par ko iepriekš tiek izziņots Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē. Grupu ekskursijām apmeklējuma laiks tiek piemeklēts individuāli, ņemot vērā Valsts prezidenta darba kārtību un Rīgas pils telpu noslogotību. 

Rīgas pils ir slēgta individuāliem apmeklējumiem un grupu apmeklējumiem brīvdienās un svētku dienās.  

Kā rīkoties, ja neparedzētu apstākļu dēļ nevaru ierasties uz Rīgas pils apmeklējumu? Vai manā vietā var nākt kāds cits ģimenes loceklis/draugs? 

Rīgas pili var apmeklēt tikai iepriekš piesakoties (aizpildot pieteikuma anketu). Cita persona Jums paredzētā laikā nevar apmeklēt Rīgas pili. 

Ja nevarat ierasties, aicinām atcelt individuālo apmeklējumu, sazinoties e-pastā apmekle@president.lv, tādējādi nodrošinot citiem iespēju apmeklēt Rīgas pili. 

Vai bērniem, apmeklējot Rīgas pili, jāuzrāda personas apliecinošs dokuments? 

Jā, bērniem ir jāuzrāda personas apliecinošs dokuments (pase vai ID karte; skolēniem līdz 15 gadu vecumam –  skolēna apliecība). Aicinām izvērtēt bērnu ieinteresētību un iesakām ekskursiju grupās iekļaut bērnus no 10 gadu vecuma.

Vai Rīgas pils apmeklējuma laikā varēšu tikties ar Valsts prezidentu? 

Individuālās un grupu ekskursijas Rīgas pilī tiek plānotas tā, lai neietekmētu Valsts prezidenta darba kārtību. Šādu tikšanos nevaram garantēt.  

Cik maksā Rīgas pils apmeklējums? 

Rīgas pils apmeklējums Latvijas iedzīvotājiem un valsts viesiem ir bez maksas. Valsts prezidenta kanceleja negūst finansiālu labumu.

 • Ekskursijas laikā iespējams apskatīt Rīgas pils reprezentācijas zāles un telpas: Dāvanu zāli, Svētku zāli, Sūtņu akreditācijas zāli, Balto zāli, Ģerboņu zāli, Zaļo zāli, Rīgas istabu, Čakstes kabinetu, Svētku salonu, Dāmu salonu un Kungu salonu;  

 • Rīgas pils un Valsts prezidenta institūcijas vēstures iepazīšanai izveidots un pieejams audiogids latviešu valodā, angļu valodā, vācu valodā, franču valodā, ukraiņu valodā un vieglajā valodā, kā arī apskates telpās izvietoti informatīvie stendi;

 • Ekskursijas ilgums ir viena stunda; 

 • Apmeklējumi netiek organizēti svētku dienās; 

 • Apmeklējums var tikt atcelts līdz ar iepriekš neparedzētām izmaiņām Valsts prezidenta darba kārtībā. Šādā gadījumā ar Jums sazināsimies personīgi;

 • Pirms Rīgas pils apmeklējuma tiek veikta drošības un dokumentu (ID vai pase) pārbaude, tāpēc lūdzam ierasties 15 minūtes pirms izvēlētā apmeklējuma laika; 

 • Lūdzam līdzi neņemt liela izmēra somas, pārtikas produktus, metāla priekšmetus un dzīvniekus;

 • Dodoties uz Rīgas pili, aicinām apmeklētājus līdzi ņemt maiņas apavus; 

 • Ekskursija Rīgas pilī ir bez maksas;

 • Tehnisku problēmu vai neskaidrību gadījumos, kā arī individuālo apmeklējumu atcelšanas gadījumos lūdzam rakstīt e-pastā apmekle@president.lv.

 • Rīgas pils ir pieejama personām ratiņkrēslā, vecākiem ar bērnu ratiņiem (par bērnu ratiņu līdzņemšanu lūdzam mūs informēt e-pastā apmekle@president.lv) un citiem apmeklētājiem ar ierobežotām pārvietošanās spējām;
 • Ēkā ir pieejami lifti, kas nodrošina piekļuvi visiem stāviem.