Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” attīstības fonda bērnu un jauniešu projekti

Priecājos par iespēju šodien būt kopā ar jums Vaivaros un iepazīties ar centra darbību, medicīnas personālu un pacientiem. Ideja par bērnu laukumu, kas pielāgots bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem, ir ļoti slavējama un atbalstāma, jo tas palīdz dažādot rehabilitācijas procesu. Rotaļājoties bērni spēj kaut uz mirkli aizmirst par savu slimību un justies laimīgi. Bērnu laukums būs ne tikai vieta rotaļām, bet arī vieta kur socializēties, attīstīties un iegūt jaunas spējas. Paldies Vaivaru un tā attīstības fonda cilvēkiem par šo ideju! Es aicinu sabiedrību ieklausīties, sadzirdēt un atbalstīt šo projektu, norādīja Iveta Vējone, kļūstot par Nacionālā rehabilitācijas centra Vaivari attīstības fonda bērnu un jauniešu projektu patronesi.

2015. gada decembrī viesojoties rehabilitācijas centrā, Valsts prezidenta dzīvesbiedre iepazinās ar bērnu un jauniešu rehabilitācijas programmām. Pasākuma laikā notika arī projekta “Bērnu laukuma izveide bērniem ar funkcionēšanas traucējumiem” prezentācija, kura būvniecība tiks uzsākta 2016. gadā.

Turpinot atbalstu bērnu ar īpašām vajadzībām rehabilitācijai, Iveta Vējone 2017. gada 26. maijā piedalījās NRC “Vaivari” 25. dzimšanas dienai veltītajā pasākumā – konferencē, kurā novērtēja centra darbību un sasniegto šo gadu laikā.

2018. gada 9. jūnijā Iveta Vējones kundze piedalījās NRC “Vaivari” un Jūrmalas pilsētas domes atbalstītajā ikgadējā pasākumā “Ar Sportu uz veselību 2018”. To cilvēkiem, kas ikdienā pārvietojas ar riteņkrēslu, organizēja Latvijas Muguras smadzeņu bojājumu biedrība.

Grāmata “Iespējamās tikšanās”

2019. gada 18. jūnijā grāmatas “Iespējamās tikšanās” patronese Iveta Vējones kundze piedalījās tās atvēršanas svētkos Rīgas pilī. Grāmata ir Latvijas cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento” un izdevniecības “Jumava” kopīgi īstenots projekts.

Sveicot grāmatas varoņus, autorus un atbalstītājus, Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone uzsvēra: “Grāmata “Iespējamās tikšanās”, manuprāt, ir ļoti, ļoti īpaša, jo tā ir ļoti personiska saruna par mūsu līdzcilvēku dzīvi, iespējām un sapņiem. Grāmatā tās varoņi atklāj savus dzīves līkločus un ļauj saskatīt, ka ikviens no mums var kļūt par iedvesmojošu paraugu citiem.”