VIDEO

Eksporta un inovācijas balva 1

Eksporta un inovācijas balvas mērķis ir sekmēt Latvijas komersantu konkurētspēju Latvijas un ārvalstu tirgos, veicināt produktu eksporta apjoma un kvalitātes pieaugumu, produktu ar augstu pievienoto vērtību radīšanu, kā arī sekmēt inovāciju. Ikgadējā konkursā tiek izvērtēti komersantu rezultāti aizvadītā gada laikā un atzinīgi novērtēti sekmīgākie komersanti un to produkti. Konkursu organizē LR Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).

Balvas patrons kopš 2008.gada ir Latvijas Valsts prezidents Valdis Zatlers, kurš konkursa noslēgumā ar uzrunu sveic katra gada laureātus un personīgi piedalās to apbalvošanā.

Eksporta un inovācijas balva 2

„Eksporta un inovācijas balvas” laureāti iegūst iespēju bez maksas piedalīties augstāko amatpersonu ārvalstu vizītēs un LIAA organizētajās

tirdzniecības misijās komersantu delegācijas sastāvā, kā arī izmantot speciāli šim konkursam izveidoto preču zīmi (kvalitātes standarta) uz produktiem un informatīvajiem materiāliem.

2009.gada 15.decembrī Valsts prezidents Valdis Zatlers piedalījās „Eksporta un inovācijas balvas 2009” pasniegšanas ceremonijā un sveica visus klātesošos ar runu, kurā prezidents atzina, ka viņam ir liels gods būt šī konkursa patronam, kā arī norādīja, ka eksports ir maģiskais vārds katras valsts attīstībai un labklājības celšanai un tas ir katras valsts zīmols. Prezidents visiem konkursa dalībniekiem vēlēja izdošanos un izteica cerību par Latvijas eksporta stabilu pieaugumu.

2010.gada 9.decembrī, turpinot iepriekšējos gados aizsākto tradīciju, Valsts prezidents Valdis Zatlers piedalījās „Eksports un inovācijas balvas 2010” pasniegšanas ceremonijā un pasniedza „Eksporta čempiona 2010” balvu akciju sabiedrībai „Grindeks”, kas ir vadošais farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs, bet tā produkciju eksportē uz vairāk kā 40 valstīm.

Eksporta un inovācijas balva 3
Eksporta un inovācijas balva 4