Nacionālo dārgumu jaunatklāšana

Atbalstot jauniešu interesi par Latviju, tās vēsturi un kultūru, 2016. gada sākumā Iveta Vējones kundze kļuva par patronesi jauniešu iniciatīvai “Nacionālo dārgumu jaunatklāšana”. Pasākuma ietvaros skolēni no Jelgavas pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu pašvaldībām tika aicināti apmeklēt un iepazīt objektus, kuru būtību pauž nosaukumā iekļautais vārds “nacionālais”, jaunatklāšanas procesā meklējot atbildi, kas ir patriotisma kodols.

Turpinot 2016. gada tradīciju, 2017. gada 2. novembrī Iveta Vējone uzņēma Rīgas pilī otrā posma uzvarētājklases – Jelgavas Vakara (maiņu) vidusskolas absolventus, Ozolnieku vidusskolas 8. b klases un Kalnciema vidusskolas 8. klases audzēkņus

2018. gads

Iniciatīva noslēdzās ar aktīvāko dalībnieku un skolu apbalvošanu 2018. gada 5. septembrī Jelgavas 4. vidusskolā. Svinīgajā pasākumā piedalījās Valsts prezidents un Iveta Vējones kundze. Tā laikā projekta dalībnieki Valsts prezidentam pasniedza dāvanu Latvijai 100. dzimšanas dienā – kapsulu ar vairāk nekā 8000 attēlu no jaunatklāšanas procesa un 200 vēlējumiem Latvijai. Iniciatīvas patronese Iveta Vējones kundze uzsvēra, ka iniciatīvas dalībnieki ir paveikuši lielu darbu – meklējuši, pētījuši, izzinājuši un iepazinuši Latvijas vērtības. Viņa pauda cerību, ka tas ir ne tikai bagātinājis ikvienu projekta dalībnieku un skolotāju, bet redzētais un dzirdētais arī vairojis dalībnieku piederības sajūtu Latvijai.

Savukārt 28. septembrī Iveta Vējones kundze Rīgas pilī uzņēma noslēdzošā posma uzvarētājklases – PII “Zemenīte” 6. grupas, Jelgavas 4. vidusskolas 7.c klases, Vircavas vidusskolas 9.a klases un Jelgavas tehnikuma 210. grupas audzēkņus.