Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidenta paziņojums par trīs Baltijas valstu un ASV samita rezultātiem


alternative text
Otrdien, 2018. gada 3. aprīlī, Vašingtonā notikušais trīs Baltijas valstu un ASV prezidentu samits (turpmāk – Samits) kalpo kā spēcīgs vēstījums Baltijas valstu un ASV ciešajai partnerībai. Īpašu simbolismu Samitam piešķir fakts, ka šogad atzīmējam Baltijas valstu neatkarības simtgadi.

Samita laikā esam saņēmuši apliecinājumu par ASV militārās klātbūtnes reģionā saglabāšanu un ASV gatavību turpināt atbalstīt Baltijas valstu aizsardzības spēju stiprināšanu. Baltijas valstis un ASV apņēmušās kopīgi strādāt pie jaunām idejām, priekšlikumiem, lai nostiprinātu atturēšanas politiku un palīdzētu Baltijas valstīm attīstīt jaunas aizsardzības spējas. Vienojāmies cieši sadarboties cīņā ar hibrīdajiem draudiem un propagandas ietekmes mazināšanā.

Baltijas valstis un ASV ir apņēmušās aktivizēt ekonomisko sadarbību. Kopīgi strādāsim, lai sekmētu jaunu projektu īstenošanu inovācijās, modernajās tehnoloģijās, digitālajā ekonomikā. Sekmēsim investīciju, preču un pakalpojumu apmaiņu. ASV apstiprināja gatavību stiprināt Baltijas valstu enerģētisko drošību, nodrošinot sašķidrinātās dabasgāzes eksportu uz mūsu reģionu.

Tāpat vienojāmies paplašināt izglītības un kultūras apmaiņas programmu piedāvājumu.

Deklarācija par godu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valstiskuma simtgadei un partnerības nostiprināšanai (angļu valodā) 

Deklarācija par godu Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valstiskuma simtgadei un partnerības nostiprināšanai (latviešu valodā) 

 

Saistītais saturs:


Citas ziņas