Raimonds Vējonis
Vašingtonā notiks trīs Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās
“Latvija un ASV vienmēr bijuši cieši stratēģiskie partneri, risinot reģionālās un globālās nozīmes drošības jautājumus.

Esmu gandarīts par intensīvo politisko dialogu ar ASV administrāciju, kas īstenojies pēdējā gada laikā. Tas ir nozīmīgi sekmējis ASV atbalstu Latvijas un Baltijas valstu drošībai un aizsardzībai,”  uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis,  Rīgas pilī, tiekoties ar ASV valsts sekretāra vietnieku Džonu Salivanu (John J.Sullivan).

Tikšanās laikā puses pārrunāja iespējas tālākai sadarbības drošībā un aizsardzībā stiprināšanai. Trīs Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa samits, kas notiks 2018. gada 3. aprīlī Vašingtonā, būs veltīts Baltijas valstu dibināšanas simtgadei un dos iespēju augstākajā līmenī pārrunāt Baltijas valstu un ASV attiecību padziļināšanu drošības, ekonomikas un izglītības jomās. Latvijas un ASV ekonomiskā sadarbība kļūst arvien intensīvāka, īpaši investīciju, inovāciju un jaunuzņēmumu jomā. “Esam pārliecināti, ka Baltijas valstu un ASV samits būs nozīmīgs, lai vēl vairāk padziļinātu Latvijas un ASV ekonomisko sadarbību,” atzīmēja Valsts prezidents.

Savukārt, pārrunājot situāciju saistībā ar ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas ziņojumu par ABLV banku, Raimonds Vējonis atzīmēja: “Latvijai ir būtiski atjaunot mūsu valsts finanšu sektora reputāciju. Tiks turpināts darbs, lai izveidotu stipru un labi pārraudzītu finanšu sektoru. Svarīga Latvijas institūciju cieša sadarbība ar ASV iestādēm, lai pilnībā izmeklētu lietas apstākļus un sauktu pie atbildības vainīgos.”

“Esam pārliecināti, ka Latvijas valdībai un banku regulatoram ir pilna apņēmība, lai veiktu visus banku sektora sakārtošanai nepieciešamos pasākumus. ASV turpinās sniegt visu nepieciešamo palīdzību Latvijas institūcijām” sacīja ASV valsts sekretāra vietnieks Džons Salivans.