Andra Levite Egils Levits
Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levite piedalās atbalsta koncertā ukraiņu bēgļu ģimenēm ar bērniem "Palīdzi celties!"

Labdien visiem!

Paldies koncerta rīkotājiem un māksliniekiem!

Es gribu nosaukt dažus skaitļus:

2 – 10 – 135 – 4300 – 2 000 000

2: Divas ukraiņu bēgļu meitenītes ir dzimušas Rīgas Dzemdību namā. Viņas dzima drošos apstākļos, par viņām rūpējās profesionāli ārsti un vecmātes, bet viņas dzima svešumā bez tēvu klātbūtnes. Jo Krievijas karaspēks bombardē viņu dzimteni Ukrainu.

10: Desmit grūtnieces ir Rīgas Dzemdību Nama uzskaitē. Viņas saņem grūtnieču aprūpi, ko viņas labprātāk būtu saņēmušas savās dzimtajās pilsētās topošo tēvu un tuvinieku klātbūtnē. Bet Krievijas karaspēks bombardē Ukrainu.

135: No visiem skaitļiem visbēdīgākais. 135 bērni ir zaudējuši dzīvību. Viņi mira savās mājās, skolās, slimnīcās, rotaļlaukumos, humanitārajos koridoros. Viņi varēja būt zinātnieki, dārznieki, mākslinieki, piloti, … Viņi varēja būt laimīgi cilvēki Ukrainā. Viņu dvēseles jau šodien apsūdz agresoru visaugstākajā tiesā! Jo Krievijas karspēks bombardē Ukrainu.

4300: 4300 bērni ir dzimuši Ukrainā kopš kara sākuma. Viņi ir dzimuši pagrabos, metro stacijās, sabombardētās slimnīcās. Jo Krievijas karaspēks bombardē arī tādus “militāros” objektus kā dzemdību nami.

2 000 000: Apmēram 2 000 000 bērnu ir devušies bēgļu gaitās. Viņi ir zaudējuši radus un draugus, mājas un skolas, dzīves vieglumu un bērnības bezbēdību, drošības un uzticības sajūtu. Psiholoģiski zaudējumu un neuzticības sajūta bieži paliek uz mūžu, jo Krievijas karaspēks bombardē viņu mājas.

Bērniem starptautiski ir garantētas tiesības uz izglītību, veselību un uz dzīvību.

Karš ir jāizbeidz, un atbildīgie par noziegumiem tiks sodīti.

26.03.2022. Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze apmeklē atbalsta koncertu ukraiņu bēgļu ģimenēm ar bērniem
VIDEO: