Valdis Zatlers
Lai pārrunātu nākamā gada 30.aprīlī plānotās Lielās Talkas norisi, piektdien, 29.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers tikās ar sava patronāžas projekta, Lielās Talkas, dalībniekiem, rīkotājiem un atbalstītājiem.

 

Izsakot pateicību visiem Lielās Talkas rīkošanā iesaistītajiem, Valsts prezidents atzina, ka šogad Latvija, viņaprāt, bija tik sakopta, kā vēl nekad iepriekš. Tas ir pateicoties Lielās Talkas ietvaros paveiktajam milzīgajam darbam, kurš tika turpināts pašvaldībās arī Eiropas Sociālā fonda projekta bezdarbniekiem ietvaros.

 

 „Lielās Talkas uzdevums arī turpmāk ir attīstīt brīvprātīgo kustības filozofiju un zaļā dzīvesveida popularizēšanu, turklāt ne tikai piedaloties un atbalstot Lielās Talkas ideju, bet arī ikdienā ar savu piemēru parādot, kā Latviju veidot zaļāku,” tikšanās laikā norādīja Valsts prezidents.

 

Diskusijas laikā tika nolemts par 2010.gada Lielās Talkas tematisko vadlīniju izvirzīt vides izglītības tēmu, mudinot iedzīvotājus domāt ne tikai par atkritumu šķirošanu un dalīšanu, bet arī par preces iepakojumu jau iepirkšanās laikā – vai tas sadalās, cik daudz laika un enerģijas nepieciešams tā pārstrādei.

 

Valsts prezidents Valdis Zatlers ir Lielās Talkas patrons kopš akcijas sākuma 2008.gadā. Viņš ir talkojis tajās visus trīs gadus pēc kārtas. Pirmajā talkā Valsts prezidents talkoja Lapmežciemā, 2009.gadā kopā ar Jelgavas 1.sanatorijas internātpamatskolas skolēniem sakopa skolas parku, bet pērn kopā ar jaunsargiem, skautiem un gaidām, un Skrīveru novada iedzīvotājiem sakopa unikālu Eiropas nozīmes meža vēstures objektu – Skrīveru Dendroloģisko parku.

 

Lielās Talkas projekta mērķis ir desmit gadu laikā padarīt Latviju un Baltijas jūras reģionu par tīrāko vietu pasaules kartē. Plašāk informācija par Lielo Talku atrodama mājas lapā www.talkas.lv.