Egils Levits
Konkursā “Cilvēka izaugsmei” specbalvu “Par pašaizliedzīgu darbu Covid-19 negatīvo seku novēršanā” saņem brīvprātīgo kustība #paliecmājās
Valsts prezidents Egils Levits konkursa “Cilvēka izaugsmei” ietvaros brīvprātīgo kustībai #paliecmājās pasniedza īpašo balvu “Par pašaizliedzīgu darbu Covid-19 negatīvo seku novēršanā”.

Brīvprātīgo kustība tika izveidota īsā laika posmā – martā, sākoties ārkārtas stāvoklim valstī. Kustība mobilizēja vairāk nekā 800 brīvprātīgo visā Latvijā, piedāvājot palīdzību ikvienam riska grupā, pašizolācijā vai karantīnā esošam cilvēkam preču iegādei un citam būtiskam atbalstam, lai varētu palikt mājās. Ar speciāli izveidotas lietotnes palīdzību tika radīta iespēja viegli kļūt par brīvprātīgo, kā arī lūgt palīdzību. Šī kustība ir unikāls un spilgts pierādījums Latvijas iedzīvotāju saliedētībai krīzes apstākļos un pašaizliedzībai, atbalstot tos, kuriem klājas grūtāk.

10. decembrī tiešsaistes ceremonijā Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā apbalvoja piecus konkursa “Cilvēka izaugsmei” 2020. gada laureātus, godinot cilvēkus un organizācijas, kas ar savu pašaizliedzīgo darbu veicinājuši sabiedrības labklājību un ar degsmi ilggadīgi strādā, lai stiprinātu cilvēkus, būtu atbalsta punkts grūtākās dzīves situācijās.

Valsts prezidenta Egila Levita uzruna konkursa “Cilvēka izaugsmei” laureātiem.

Konkursa “Cilvēka izaugsmei” ceremonijas ieraksts.

 

10.12.2020. Valsts prezidents Egils Levits konkursa “Cilvēka izaugsmei” ietvaros brīvprātīgo kustībai #paliecmājās pasniedz īpašo balvu “Par pašaizliedzīgu darbu Covid-19 negatīvo seku novēršanā”