Andris Bērziņš
Šodien Valsts prezidents Andris Bērziņš piedaloties Lielās talkas koordinatoru sanāksmē aicināja ikvienu Latvijas iedzīvotāju rūpēties par kārtību un tīrību savas mājas un sava īpašuma apkārtnē ne tikai 21.aprīļa Latvijas Lielajā Talkā, bet arī ikdienā.

 

Valsts prezidents izteica cerību, ka talka kā masveidīgs pasākums nekoncentrēsies vienīgi mērķī savākt netīrību aiz tiem, kas paši to neuzskata par nepieciešamu, bet gan rosinās cilvēkus domāt par savas dzimtās vietas, novada un valsts attīstību nākotnē.

 

Andris Bērziņš un Valsts prezidenta kancelejas darbinieki, piedaloties Lielajā Talkā, šogad stādīs kārklus Gausajā jūdzē - posmā starp Jaunķemeriem un Lapmežciemu, tā nostiprinot jūras krastu un panākot, ka dabas stihijās (īpaši stiprās vēja brāzmās) netiek izskalots jūras krasts.

 

Uzrunājot koordinatoru sanāksmes dalībniekus Valsts prezidents uzsvēra: „Viens no mūsu valsts stratēģiskajiem mērķiem ir zaļa Latvija 2030.gadā. Bet mēs nedrīkstam aizmirst sev uzdot jautājumu – vai zaļajā Latvijā vēl būs cilvēki? Arī es esmu par zaļu vidi, tomēr ne mazāk nozīmīgi ir tas, lai šajā valstī gribētu dzīvot, strādāt un savu mūžu pavadīt cilvēki, lai mūsu lauki nepaliek tukši, lai Latvija nepazūd no pasaules kartes.”

 

Lielā Talka šogad notiks piekto reizi. 2011.gada 7.novembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Lielās Talkas organizatoriem un piekrita kļūt par Lielās Talkas patronu. Lielās Talkas ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielās Talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem. Lielās Talkas tradīcija aizsākās ar talku 2008. gada 13. septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā. Nākamās talkas notika 2009.gada 18.aprīlī un 2010.gada 24.aprīlī, kā arī 2011.gada 30.aprīlī. Katru gadu Lielās Talkas kļūst arvien populārākas un dalībnieku skaits pieaug.