Valdis Zatlers
Otrdien, 23.martā, Valsts prezidents Valdis Zatlers piedalījās Lielās talkas koordinatoru sanāksmē un aicināja visus Latvijas iedzīvotājus aktīvi iesaistīties pēc mēneša, 24.aprīlī, notiekošajā talkā, lai Latviju veidotu par zaļāko, tīrāko un dinamiskāko valsti pasaulē.  Savā uzrunā Valdis Zatlers pauda gandarījumu, ka Latvijas Lielās talkas ideja sāk izplatīties pasaulē un Baltijai ir daudz sekotāju citās valstīs – Rumānijā, Slovēnijā, Itālijā un pat Indijā. Piemēram, pagājušajā nedēļā notika talkošana Portugālē, kurā kopā ar savu dzīvesbiedri un mazbērniem piedalījās arī Portugāles prezidents.

 

„Lielā talka ir diena, kas ir piepildīta ar mūsu cilvēku pašapziņu un mīlestību. Jo mūsu, talkotāju, kļūst vairāk, jo vairāk kļūst to, kas ikdienā seko zaļiem ideāliem,” norādīja Valsts prezidents, kā iemeslus cilvēku aktīvajai iesaistei Lielajā talkā minot brīvprātīgu pulcēšanos, lai paveiktu ko labu un ar tūlītēji redzamu rezultātu.

 

Lielās talkas koordinatoru sanāksmes dalībnieki ieguva praktisku informāciju par talkas rīkošanu un saņēma talkas inventāru – bezmaksas maisus un cimdus, afišas iedzīvotāju informēšanai un instrukcijas pasākuma organizēšanai.

 

Valsts prezidents Valdis Zatlers ir Lielās talkas patrons kopš akcijas sākuma 2008.gadā un ir aktīvi piedalījies iepriekšējo divu gadu vides sakopšanas pasākumos, talkojot Lapmežciemā un Jelgavā.

 

Lielās talkas projekta mērķis ir desmit gadu laikā padarīt Latviju un Baltijas jūras reģionu par tīrāko vietu pasaules kartē. Plašāk informācija par Lielo talku atrodama mājas lapā www.talkas.lv.