Andris Bērziņš
Šodien, 12.decembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Rīgas Domes priekšsēdētāju Nilu Ušakovu un pašvaldības atbildīgajām amatpersonām, lai pārrunātu Latvijas galvaspilsētas sagatavošanās plānus 2014.gadam, kad Rīga vienlaikus ar Umeo (Zviedrijā) būs Eiropas kultūras galvaspilsētas.

 

Nils Ušakovs pateicās Valsts prezidentam par piekrišanu kļūt par patronu Rīgas un visas Latvijas kultūras dzīvē nozīmīgā 2014.gada pasākumiem. Rīgas Domes vadītājs uzsvēra, ka Rīga no šī gada pasākumiem un projektiem sagaida ļoti daudz, tai skaitā, ievērojamu tūristu intereses palielināšanos. Valsts prezidents atzinīgi novērtēja aizsāktos kultūras objektu remontu un restaurācijas pasākumus, kas pielāgoti 2014.gadam, kā īpaši nozīmīgu izceļot Valsts Mākslas muzeja remonta un telpu paplašināšanas projektu. Vienlaikus Andris Bērziņš Rīgas Domes pārstāvjiem uzdeva jautājumus par 2014.gada pasākumu sagatavošanas plānu izmaksām, iesaistīto darbinieku skaitu un dažādu sabiedrības grupu iesaisti pasākumu sagatavošanā. Valsts prezidents atzinīgi novērtēja Rīgas Domes aizsāktos darbus un plānotos pasākumus, iesaistot kultūras galvaspilsētas gada sagatavošanā uzņēmējus un arī nevalstiskās organizācijas, kas tādējādi dotu iespēju piedalīties ļoti plašam Rīgas un Latvijas cilvēku lokam.

 

Rīgas Domes pārstāvji informēja, ka kopējais budžets, kas paredzēts 2014.gada notikumam un tā sagatavošanai sastāda ap 17 miljoniem latu, no kuriem lielāko daļu sedz Rīgas pilsētas un valsts budžets, piedaloties arī Siguldas pilsētai un iesaistot uzņēmējus. Šai ziņā izšķirīgi nozīmīgi būs nākamie divi gadi, kad jāveic visi sagatavošanas darbi, padarot Rīgu par pilsētu, kuras kultūras vērtības 2014.gadā simbolizēs Eiropas kultūru un piesaistīs tūristus no visas pasaules.

 

Sarunā piedalījās Rīgas Domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja biroja vadītāja Iveta Strautiņa, kā arī projekta veidotājas Diāna Čivle un Aiva Rozenberga.