Andris Bērziņš
Ceturtdien, 21.martā, Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar vēstures konkursa „Eustory” (History Network of Young Europeans) organizatoriem no 22 Eiropas valstīm, tajā skaitā Latvijas Vēstures skolotāju biedrības pārstāvjiem, lai pārrunātu līdz šim sasniegtos rezultātus un iespējamo nākotnes pētījumu loku.

 

„Eustory” pārstāvji Rīgā ieradušies, lai piedalītos 21. un 22.martā Rīgā notiekošajā gadskārtējā kopsapulcē, kuras mērķis ir analizēt iepriekšējā gada rezultātus, vienoties par turpmāko sadarbību, meklēt risinājumus līdzīgām problēmām, kā arī kopīgi mācīties.  Šī gada tikšanās tēma ir „1913/1914 – 2013/2014: Kaimiņi Eiropā kara un miera laikos”.

 

Uzrunājot klātesošos, Valsts prezidents norādīja, ka šogad izvirzītā tikšanās tēma ir īpaši nozīmīga Latvijai, jo Pirmais pasaules karš gan Latvijā, gan Eiropā bija liela traģēdija, taču vienlaikus deva iespēju Latvijai izveidot brīvu un multikulturālu valsti. Viņš arī norādīja, ka šis vēstures posms vēl nav pietiekami izpētīts un aicināja turpināt aktīvi izzināt gan Latvijā, gan visā Eiropā notikušo šajā laika posmā.

 

Pateicoties konkursa organizatoriem par Melngalvju nama apmeklējumu, Andris Bērziņš atzina, ka arī Melngalvju nams ar savu vēsturi var daudz ko pastāstīt par visas valsts vēsturi.

 

Eustory” ir 2001.gadā dibināts neatkarīgu sabiedrisku organizāciju tīkls, kas īsteno starptautisku zinātniski – pētniecisko darbu konkursu organizēšanu. Dotajā brīdī tīklā ietilpst 22 valstu organizācijas, tajā skaitā arī Latvijas Vēstures skolotāju biedrība.

 

Valsts prezidents Andris Bērziņš Latvijā notiekošā skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkursa „Vēsture ap mums” patrons. Šogad konkursa tēma ir „Mācīšanās, izglītība un skolas Latvijā”. Tajā var piedalīties 5.-12.klašu skolēni, un konkursa darbi jāiesniedz līdz 15.aprīlim. Konkursa mērķis ir veicināt skolēnu interesi par Latvijas vēsturi, kā arī kritiskās domāšanas, avotu analīzes prasmju un radošo spēju attīstīšana.