Valdis Zatlers
Ceturtdien, 12.maijā, Valsts prezidents Valdis Zatlers, Lielās Talkas patrons, tikās ar šī gada Lielās Talkas organizatoriem, lai pateiktos projekta iniciatoriem, koordinatoriem, atbalstītājiem un visiem dalībniekiem par aktivitāti un entuziasmu, jau ceturto gadu sakopjot Latviju.

 

Valdis Zatlers pauda prieku par to, ka Lielā Talka, katru gadu pulcējot kopā lielu cilvēku skaitu, ir kļuvusi par mūsu dzīves sastāvdaļu un kopīgiem svētkiem. „Nav svarīgi, cik mēs savācam atkritumu, cik stundas strādājam, bet gan tas, cik daudz mēs esam un kā tas izmaina Latviju,” atzina Valdis Zatlers.

 

Valsts prezidents izteica cerību, ka pienāks tāda diena, kad talkos katrs, kas dzīvo Latvijā, un Latvija būs viszaļākā, tīrākā un skaistākā vieta pasaulē.

 

Tikšanās laikā Valsts prezidents pasniedza atzinības rakstus, tādējādi sakot paldies individuālajiem atbalstītājiem un organizācijām – „Lielās Talkas dzinējspēkam” – par ieguldījumu šī sapņa īstenošanā par Latviju kā tīrāko un zaļāko vietu pasaules kartē.

 

Savukārt Lielās Talkas izglītības programmas vadītāja Ilze Aizsilniece izteica īpašo paldies Valsts prezidentam par čaklo talkošanu visu četru gadu garumā, kad notiek Lielā Talka.

 

Šogad Lielajā Talkā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – 190 tūkstoši. Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze talkoja Rīgā, Ziepniekkalnā, kopā ar jaunsargiem, skautiem, gaidām, „Iespējamās misijas” skolotājiem un apkārtējo dzīvojamo māju iedzīvotājiem sakopjot Ziepniekkalna Ozolciema ielas apkārtni.

 

Šogad ceturto reizi Latvijā tika organizēta kustība un vides sakopšanas akcija Lielā Talka, kas aicina ikvienu iedzīvotāju piedalīties savas zemes attīrīšanā no atkritumiem un arī labiekārtošanā. Latvijas Lielās Talkas mērķis ir līdz 2018.gadam, Latvijas 100.dzimšanas dienai, padarīt Latviju valsti par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē - dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.