Andris Bērziņš
Šodien, 24.februārī, Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatoriem, lai pārrunātu šovasar gaidāmo svētku sagatavošanas gaitu un programmu. Iepazīstoties ar paveikto un svētku norises programmas plāniem, Valsts prezidents, kurš vienlaikus ir svētku patrons, pateicās skolu jaunatnes svētku organizatoriem par paveikto un novēlēja izdošanos arī vērienīgā pasākuma norises laikā.

 

Valsts prezidents izteica gandarījumu par plašo mazākumtautību skolu, kā arī skolēnu ar speciālām vajadzībām iesaistīšanu svētku pasākumos, sniedzot visiem vienādas iespējas piedalīties koncertos un vienojot kopīgos koncertos bērnus un jauniešus no visas Latvijas.

 

Dziesmu un deju svētku organizatori informēja Valsts prezidentu par svētku norises drošības pasākumiem, kas tiks veikti sadarbībā ar pašvaldības, Valsts policiju un zemessardzi, ņemot vērā bērnu un jauniešu lielo pieplūdumu Rīgā, kas vienlaikus ir arī liela papildus atbildība svētku organizētājiem.

 

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiks no 6.līdz 12.jūlijam. Tie sāksies ar garīgās mūzikas koncertu „Lūgšana Latvijai” 5.jūlija vakarā Rīgas Sv.Pētera baznīcā un noslēgsies 12.jūlijā ar koncertu Mežaparka estrādē „Manā dziesmā Tu.....”. Svētku organizatori informēja, ka šobrīd gatavošanās svētkiem norit kā dažādas skates gan dziedātājiem, gan dejotājiem, gan muzikantiem. Vislielākā konkurence ir deju kolektīvu vidū, kas vienlaikus ir laba motivācija deju kvalitātes līmeņa paaugstināšanai un ar ko Latvija pozitīvi izceļas abu pārējo Baltijas valstu vidū.

 

Ar Valsts prezidentu tikās Agra Bērziņa, Valsts izglītības satura centra vadītāja vietniece – Interešu izglītības un tālākizglītības departamenta direktore, Antra Strikaite, Rita Platpere, Edgars Vītols, Ilze Mažāne, Agris Daņiļevičs, Egils Šķetris.