Valdis Zatlers
Valsts prezidents Valdis Zatlers, Latvijas skautu un gaidu patrons, 29.oktobrī Līgatnes novadā pirmo reizi viesojās skautu un gaidu nometnē, kur tikās ar nometnes dalībniekiem un pie kopīga ugunskura diskutēja par katra cilvēka iespējām būt noderīgam un uzticīgam Latvijai un to, kas ikvienu sasaista ar dzimteni un ļauj ar to lepoties. 

 

Valsts prezidents pauda uzskatu, ka ikvienam, tajā skaitā skautiem un gaidām, ir būtiski mācīties un pilnveidot sevi – attīstīt sevī tādas īpašības kā izpalīdzību, draudzīgumu, atsaucību, drosmi, un apgūt noderīgas prasmes – zināšanas par dabu un dzīvi dabā, apgūt paražas un sekot tradīcijām.

 

Viņš uzsvēra arī to, ka ir būtiski dzīvot ar domu, ka Latvija „ir mana zeme, vienīgā īstā, kur varu justies kā mājās, un meklēt iespējas te mācīties un likt lietā savus talantus, spējas un prasmes. Latvijas valsts mūsu prātos un sirdīs ir pastāvējusi jau 92 gadus”.  Viņš uzsvēra, ka pasaule ir ļoti dažāda, bet Latvija mums katram sirdī ir vislabākā vieta pasaulē un katrs, arī skauti un gaidas, var pielikt roku, lai tā kļūtu vēl labāka. Valdis Zatlers aicināja skautus un gaidas būt par paraugu citiem, saudzējot vidi, daloties zināšanās un sniedzot palīdzīgu roku tiem, kuri nokļuvuši grūtās situācijās.

 

Savukārt nometnes dalībnieki aktīvi iesaistījās sarunā ar Valsts prezidentu un interesējās par Valda Zatlera izjūtām par latvietību un atbildību viņa darbā. Jaunieši atzina, ka šādas nometnes viņiem ļauj satikt savus draugu un būt ar tiem kopā, bet Valsts prezidents uzsvēra katra šāda tikšanās ar saviem draugiem rada viņam prieku. Valdis Zatlers uzsvēra: „Jūs esat forši!”


Līgatnes novadā notiekošā nometne ir pēdējā šī gada skautu un gaidu rudens nometne, kurā piedalās vairāk nekā 70 dalībnieki no Rīgas un Valmieras, tajā skaitā arī jaunieši, kuri tikai šogad sākuši darboties organizācijā. Nometnes ietvaros skautiem un gaidām notiek nodarbības par pajumtes jeb zemnīcas būvēšanu, pārgājiens, kā arī piedzīvojumu spēles un citas aktivitātes.

 

Valsts prezidents Valdis Zatlers par Latvijas Skautu un Gaidu Centrālās organizācijas Goda prezidentu kļuva un patrona pienākumus uzņēmās 2009.gada 10.jūnijā. Visā pasaulē Skautu un Gaidu kustības pamatā ir brīvprātības princips un tāds organizācijas modelis, kas jau no bērnības veido izpratni par atbildību un procesiem organizācijā. Skautu un gaidu kustība cenšas attīstīt patriotismu pret savu ģimeni, ciemu, pilsētu un valsti.