Egils Levits Andra Levite Ārlietas
Valsts prezidents piedalīsies imperatora svinīgajā kronēšanas ceremonijā Japānā
No 21. līdz 25. oktobrim Valsts prezidents Egils Levits atradīsies darba vizītē Japānā, Tokijā. Viesošanās laikā paredzēta dalība Viņa Majestātes imperatora Naruhito un imperatores Masako svinīgajā kronēšanas ceremonijā un pasākumos Imperatora pilī, kā arī vairākas divpusējas tikšanās.

Darba vizītes laikā Valsts prezidents tiksies ar V. E. Japānas premjerministru Šinzo Abi (H. E. Mr Shinzo Abe), Japānas–Latvijas Parlamentārās sadraudzības grupas priekšsēdētāju V. E. Hirofumi Nakasoni (H. E. Mr Hirofumi Nakasone) un ar Latvijas goda konsulu Osakā Tamio Išibaši (Mr Tamio Ishibashi). Latvijas vēstniecībā Japānā Valsts prezidentam plānota tikšanās ar Japānas latviešu kopienas pārstāvjiem, kā arī Japānas jaukto kori “Gaisma” un latviešu valodas studentiem.

Tāpat Egils Levits Japānā tiksies ar V. E. Rumānijas prezidentu Klausu Verneru Johannisu (H. E. Mr Klaus Werner Iohannis) un viesosies Vasedas Universitātē, kur tiksies ar universitātes prezidentu Aidži Tanaku (Mr Aiji Tanaka), apmeklēs universitātes muzeju un uzstāsies ar lekciju “Latvijas skatījums uz mūsdienu izaicinājumiem, ar ko sastopas demokrātiskās iekārtas”.

Valsts prezidentu Egilu Levitu darba vizītē pavadīs dzīvesbiedre Andra Levite.


Valsts prezidenta darba vizītes Japānā darba kārtība:

Pirmdiena, 21. oktobris

Tikšanās ar Japānas latviešu kopienas pārstāvjiem, Japānas jaukto kori “Gaisma” un latviešu valodas studentiem Latvijas vēstniecībā Japānā

Otrdiena, 22. oktobris

Dalība Viņa Majestātes imperatora Naruhito un imperatores Masako svinīgajā kronēšanas ceremonijā un pasākumos Imperatora pilī

Tikšanās ar V. E. Rumānijas prezidentu Klausu Verneru Johannisu

Trešdiena, 23. oktobris

Tikšanās ar Vasedas Universitātes prezidentu Aidži Tanaku

Vasedas Universitātes muzeja apmeklējums

Valsts prezidenta lekcija Vasedas universitātē “Latvijas skatījums uz mūsdienu izaicinājumiem, ar ko sastopas demokrātiskās iekārtas”

Ceturtdiena, 24. oktobris

Tikšanās ar Japānas–Latvijas Parlamentārās sadraudzības grupas priekšsēdētāju V. E. Hirofumi Nakasoni

Tikšanās ar Latvijas goda konsulu Osakā Tamio Išibaši

Piektdiena, 25. oktobris

Tikšanās ar V. E. Japānas premjerministru Šinzo Abi