Egils Levits
 Ēriks Hānbergs (no kreisās) saņem Valsts prezidenta Egila Levita Cildinājuma rakstu. 07.06.2023.

7. jūnijā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī piešķīra Cildinājuma rakstus divām izcilām personībām latviešu kultūrā – rakstniekam Ērikam Hānbergam un tēlniecei Artai Dumpei.

“Jūsu ieguldījums latviešu kultūrā apvieno rakstniecību, publicistiku un žurnālistiku. Atklātums, cilvēcība, humors un darba tikums, kas ielikts Jūsu rakstītajā vārdā, atbalsojas mūsu sabiedrībā. Jūsu vārdi un grāmatas ir iedvesmojuši un spēcinājuši līdzcilvēkus. Jūsu devums latviešu kultūrai ir nozīmīgs,” šādus vārdus Cildinājuma rakstā Ērikam Hānbergam veltījis Valsts prezidents E. Levits.

“Latviešu mākslas pasaulē Jūs raksturo novatorisms, individuālais stils un nepakļāvība. Jūsu veidotie, personību raksturu tverošie portreti, figurālās kompozīcijas un monumentālie tēli ir kļuvuši par latviešu kultūras laikmeta zīmēm. Jūs esat izcila personība Latvijas tēlniecībā. No sirds pateicos par mūža veikumu latviešu tēlniecības un kultūras labā,” tā tēlnieces Artas Dumpes ieguldījumu latviešu kultūrā raksturo Valsts prezidents.

07.06.2023. Valsts prezidents Egils Levits piešķir Cildinājuma rakstus
VIDEO: