Andris Bērziņš
Valsts prezidents Andris Bērziņš visiem gaidāmās sestdienas Lielās Talkas dalībniekiem vēl strādātprieku un patiesu vēlmi padarīt mūsu Latviju skaistāku un tīrāku, vienlaikus uzsverot, ka savu zemi, māju un īpašumu ir goda lieta kopt un turēt tīru ik dienu. Valsts prezidents kā Lielās Talkas patrons arī aicina ikvienu, kurš vēl nav izlēmis vai talkot, pievienoties talkotājiem.  

Valsts prezidents vēlot veiksmi un priecīgu darba dienu talciniekiem uzsver: „Šī ir piektā reize, kad Lielajai talkai pulcējas lieli un mazi, jauni un veci. Latvijā talkošanas tradīcijas ir senas, jo nākt kopā, lai strādātu savā vai kaimiņa sētā latvietim bija goda lieta.Tādēļ novēlu, lai Lielās talkas gars un griba neizgaist līdz ar šodien paveikto. Lai šīs dienas piemērs dod iedvesmu vienmēr kopt mūsu skaisto zemi un būt atbildīgiem par tās tīrību.”

 

Valsts prezidents piedaloties Lielajā Talkā kopā ar Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem no kārkliem veidos aizsargsienas Gausajā jūdzē - tā nostiprinot jūras krastu un panākot, ka dabas stihijās, īpaši stiprās vēja brāzmās, netiek izskalots jūras krasts (Gausā jūdze atrodas pie Slokas – Talsu šosejas 14,8 km aiz Ragaciema).

 

2011.gada 7.novembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Lielās Talkas organizatoriem un piekrita kļūt par Lielās Talkas patronu. Lielās Talkas ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielās Talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem. Lielās Talkas tradīcija aizsākās ar talku 2008. gada 13. septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā.